Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ілля Близнюк – найкращий тренер 6-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Звітний тур Першої ліги запам’ятався рівними та напруженими протистояннями, і тільки в одному з матчів було зафіксовано розгромну перемогу. Що особливо цікаво, це сталося в матчі суперників із давньою історією взаємин, а поразки зазнала команда, яка вдало стартувала в поточному чемпіонаті.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Ілля Близнюк. Його підопічні розгромили на своєму полі «Гірник-Спорт» (6:1), завдавши суперникам найбільшої поразки за всі шість років протистоянь.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, говоримо про історичну складову – «Гірник-Спорт» досягав успіху в більшості з попередніх 12 очних зустрічах. Наприклад, минулого сезону МФК «Миколаїв» поступився на своєму полі горішньоплавненцям – 0:3. По-друге, «Гірник-Спорт» напрочуд вдало стартував у чемпіонаті 20/21, реально претендуючи на лідерство й не знаючи поразок до цього туру. По-третє, самим миколаївцям дорікали за скромну результативність – важливо було «вистрелити» та набити хорошу різницю м’ячів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до матчу в бойових складах. Особлива обставина господарів – вимушена заміна вже в дебюті гри (Ляшевського замінив Кулинич), а єдина суттєва втрата – травма форварда Войцеховського, на якого МФК «Миколаїв» не може розраховувати ще з початку сезону. Стосовно гостей, все ж відзначимо той факт, що «Гірник-Спорт» грав у меншості біля 50 хвилин ще з кінця першого тайму.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після складного, але виграного матчу в Краматорську дві зміни в стартовому складі провів тренерський штаб миколаївців. Одарюка на місці флангового півзахисника змінив Попов, а фулбека Кулинича – Ляшевський (він вдало ввійшов у гру проти «Авангарду» з лави запасних, проте цього разу потребував заміни вже на 18-й хвилині). Можна сказати, що МФК «Миколаїв» вгадав зі складом і тактикою.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тут треба зазначити, що тренерський штаб «корабелів» награв тактику з трьома центральними захисниками, проте в матчі з «Гірником-Спорт» виставив схему 4-2-3-1, взявши до уваги високі та агресивні фланги гостей. За винятком ранньої заміни, всі інші задумки спрацювали, а рокіровки під час гри себе виправдали – «джокери», зокрема, причетні й до результативних комбінацій.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Із шести стартових турів за календарем МФК «Миколаїв» лише вдруге грав на своєму полі – і в матчі проти непростого суперника з численними кадровими перетинами та під тиском результату здобув яскраву прем’єрну перемогу. Важливо, що вдалося виграти з розгромним рахунком – це прорив у плані результативності, якого давно чекали вболівальники і який надихне колектив і зробить гру розкутішою.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Ілля Близнюк (МФК «Миколаїв»)

Середній бал – 4,6

12.10.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429