Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ілля Близнюк – найкращий тренер 27-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

За три тури до фінішу регулярного чемпіонату в Першій лізі залишається максимальна інтрига. Саме тому кожен матч тих, хто наздоганяє лідерів у сподіванні піднятися вище перед фінішем, у центрі уваги. Для таких команд існує тільки перемога, вони – як «поранений звір», їм нікуди відступати. Здолати такого суперника – ознака вольових якостей і характеру колективу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Ілля Близнюк. Його підопічні перемогли на своєму полі «Металіст 1925» (3:2), завдавши харків’янам дуже болісної поразки в контексті їхніх сподівань на медалі й підвищення в класі.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

З одного боку, МФК «Миколаїв» давно убезпечив себе від вильоту й не претендує на високі місця. З іншого, тренерський штаб будує команду на майбутнє, тому матч із таким суперником є показовим і інформативним. Нагадаємо, «корабели» за останні два сезони відібрали у «Металіста 1925» дуже багато очок (дві перемоги та одна нічия при єдиній поразці). Цього сезону в матчах із цим суперником харків’яни розжилися лише одним очком. Можливо, саме цих очок не вистачає їм зараз, щоб бути впритул до лідерів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

За втратами у команд – приблизна рівність. У господарів були травмовані (зокрема, Попов), але це давні втрати, на боєздатність поточної команди не впливають. У гостей напередодні травмувався півзахисник атакувального плану Дмитренко, який навесні вийшов на перші ролі в «Металісті 1925», а також клуб прийняв рішення припинити співпрацю з іще одним гравцем середньої лінії – Романовим, який усі сезони був одним із провідних виконавців.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб миколаївців зробив належні висновки з кількох поразок поспіль. Зараз склад команди постійно проходить належну ротацію, чим зберігається його свіжість. Навіть після виграного матчу з «Балканами» тренерський штаб провів заміну – герой того матчу Кравченко, до речі, дуже добре проявив себе і в матчі з харків’янами. Поступово оновлень зазнали воротарська позиція, центр захисту, опорна зона. Тренерський штаб розкрив кількох молодих гравців, як Черепущака, Березянського, Пороха. Завдяки правильному підбору гравців МФК «Миколаїв» зберігає свіжість і проводить системну ротацію.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

МФК «Миколаїв» грає в схему 4-2-3-1, причому, в фазі гри з м’ячем на один рівень із форвардом Яворським підіймається атакувальний півзахисник Паламар, створюючи додатковий тиск на оборону суперників. Команда Близнюка ефективно застосовує свої високі й швидкі фланги, вміло переводить гру від оборони в атаку й особливо агресивно діє на фінальній третині поля завдяки спортивній агресії своїх футболістів.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога миколаївців після трьох поразок поспіль. Приємно відзначити, що Ілля Близнюк досягнув показника 45% набраних очок із можливих (наразі найкращий показник для всіх тренерів МФК «Миколаїв» у цьому сезоні). Команда, попри втрачену можливість для підготовки перед дограванням, дає хороший результат і налаштовує грою на оптимізм у контексті наступного сезону.

Лауреат 27-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Ілля Близнюк (МФК «Миколаїв»)

Середній бал – 4,6

31.07.2020
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429