Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Жабченко – найкращий тренер 17-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

Житомирський клуб за підбором гравців має один із найбільш досвідчених колективів у дивізіоні, а втрачені очки після вимушеного простою через коронавірус додатково мотивували гостей. Зважаючи на те, що минулого сезону «Полісся» двічі перемагало «гірників», гості їхали на Полтавщину за очками.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер горішньоплавненського «Гірника-Спорт» Ігор Жабченко. Його підопічні обіграли житомирське «Полісся» (1:0 на власному полі), продовживши свою безпрограшну серію.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

П’ять очок між суперниками при кількох матчах у «Полісся» в запасі. Зважаючи на великий середньокомандний досвід гостей, це був важкий матч для «Гірника-Спорт», до того ж, важко було спрогнозувати, хто з наявних гравців у житомирян перебуває в бойовій формі після коронавірусної паузи. Невдалі результати гостей в останніх матчах були додатковим фактором мотивації для них.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Відзначаємо, що «Гірник-Спорт» грав без кількох провідних гравців – перебір карток не дозволив задіяти найдосвідченішого форварда Яворського, а через різні причини не могли зіграти захисник Шинкаренко та півзахисник Кулаковський. Разом із тим, визнаємо, що після спалаху хвороби «Полісся» до цих пір не може задіяти в повній мірі своїх гравців.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дискваліфікованого Яворського в атаці підмінив Бруно, а от замість Кулаковського в центрі поля вийшов Мильченко, який пропустив минулу гру. Це якраз був основний вибір – і один із найбільш стрімко прогресуючих молодих гравців. Він зумів створити хороший тандем із Романовим, який показує свій найкращий футбол із часів «Металіста 1925». Загалом же, тренерський штаб вирішив складне завдання чергової перебудови складу, а запрошені влітку майстерні новачки якраз зараз вийшли на хорошу форму.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник-Спорт» вдало використовує схему 4-1-4-1, проте на початку матчу з житомирянами схема варіювалася з 4-4-1-1. Не маючи змоги розраховувати на основного форварда, господарі спробували на вістрі бразильця Бруно, пізніше замінивши його на Паламаря за максимальним насиченням групи атаки. Вдало діючи на підбираннях, вони відразу кілька разів небезпечно пробивали по воротах суперників, що й вилилося в переможний гол Мильченка.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Гірника-Спорт», а безпрограшна серія команди з Полтавщини в Першій лізі досягла вже восьми турів – триває з середини вересня, коли підопічні Жабченка зазнали розгромної поразки від «Альянсу». Важливо: перемога над «Поліссям» перервала тривалу безвиграшну серію «Гірника-Спорт» на власному полі, яка тривала ще з минулого сезону.

Лауреат 17-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Жабченко («Гірник-Спорт» Горішні Плавні)
Середній бал – 4,6

10.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429