Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Жабченко – найкращий тренер 12-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Зміна тренера по ходу сезону – це завжди емоційний струс для команди, а от як скористатися із цього ефекту, це вже залежить від досвіду та майстерності фахівця. «Гірник-Спорт» після тренерської рокіровки пішов вгору, а не вниз, на відміну від багатьох клубів, які змінили тренерів по ходу сезону.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Гірника-Спорт» із Горішніх Плавнів Ігор Жабченко. Його підопічні переграли ФК «Минай» (1:0), найуспішнішого дебютанта дивізіону, який напередодні посідав друге місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Гості – надзвичайно актуальний і успішний суперник, перед цим туром ФК «Минай» мав 9-матчеву безпрограшну серію та виграв 5 матчів поспіль. Попри статус новачків ліги, вони вважалися фаворитами напередодні протистояння. А «Гірник-Спорт» знаходився прямо над небезпечною зоною аутсайдерів, отже, повинен був набирати очки.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів не могли зіграти травмовані фулбек Бичков і форвард Хомченко, у гостей – воротар Попович, півзахисник Страшкевич і основний форвард Гегедош. Але при цьому була особлива обставина – відразу кілька гравців (Пінчук, Деркач, Козлов) випадали зі складу при попередньому тренері. Один із них – форвард Козлов – повернений Жабченком і в цьому матчі відіграв дуже активно.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначаємо, що через участь «Руху» в Кубку України не був зіграний його матч із «Гірником-Спорт» минулого туру, тож господарі мали більше часу на відновлення. Втім, у плані складу Жабченко працює на його стабілізацію – лише дві заміни в складі, одна з них – вимушена (Батюшин замість Королькова в центрі півзахисту, а Козлов – замість Хомченка в атаці).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник-Спорт» успадкував від попереднього тренера кадровий підбір, із яким новий наставник має працювати, тому що період заявки закінчено (можливі лише дозаявки вільних агентів, заграних у сезоні – цим Жабченко скористався, поповнившись Петрусенком із «Динамо»). Тому й тактична схема команди зумовлена наявними кадрами. Ігор Валентинович постарався наситити центр поля й налаштувати максимально швидкий (наскільки можна було по дощовому полі) перехід від оборони в атаку. Як наслідок, «Гірник-Спорт» створив найбільше гострих моментів за один матч за весь сезон.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Три перемоги поспіль здобув «Гірник-Спорт» у чемпіонаті та ще одну в кубку після відставки Мазяра. Ігор Жабченко, який вдруге в кар’єрі очолив команду, основні успіхи якої пов’язані з його іменем, вдало розпорядився емоційним підйомом колективу, зумів витиснути максимальний результат із обмеженого кадрового підбору та суттєво перекроїв турнірну таблицю в останніх турах.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Жабченко («Гірник-Спорт»)
Середній бал – 4,6

07.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429