Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Столовицький – найкращий тренер 7-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.


У звітному турі було чимало принципових протистоянь, одне із них – в Кременчуку, де «Кремінь» приймав «Реал Фарму». Ця гра мала велике значення як для господарів, які мали утримувати перше місце в Групі «Б» Другої ліги, так і для гостей, які в випадку перемоги максимально наближувалися до трійки лідерів. Виграли господарі.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Кременя» Ігор Столовицький. Його підопічні зуміли завдати «Реал-Фармі» розгромної поразки (3:0), утримуючи одноосібне лідерство в своїй групі та будучи найкращими у всій Другій лізі (набрано більше 70% від можливих очок).
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Одеська команда, хоча і є середняком, дуже добре ставить оборону. У попередні роки кременчуцька команда не раз втрачала важливі очки, навіть вилітала із кубка в матчах з «фармацевтами». Тож перемога – досить переконлива за рахунком та грою атакувальної групи – засвідчила хорошу форму кременчужан.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Попри впевнене лідерство, у криворізької команди не все в порядку зі складом. Давно травмовані основні форварди Тимченко та Янаков, які визначали ігрову поставу кременчужан ще в Першій лізі. Набрав лімітні чотири картки Серденюк, який є універсалом, спроможним закрити центр півзахисту та центр оборони. Таким чином, обмежений в ресурсах колектив чудово використав свої можливості й продовжує лідирувати на класі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
«Кремінь» вдало зберіг спадкоємність та наступництво всього найкращого, що награне попередніми наставниками (тим більше, у штабі залишаються й попередники). Тобто, в основних рисах продовжуються «винаходи» давніших часів – півзахисник Ченбай у центрі захисту, захисник Черній на вістрі атаки. А після виїзної моделі гри (0:0 з «Таврією» здійснені успішні перестановки в групі атаки.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
У кременчуцької команди є кілька дієвих схем гри, нинішня 4-1-4-1 має своє особливості. По-перше, легко перебудовується – при швидких атаках крайні хавбеки грають високо, даючи допомогу висунутому на вістря гравцеві, а в грі без м’яча футболісти легко групуються, насичуючи центр для відбору. По-друге, її межі не є чіткими і статичними – при атаці через фланги до номінально крайніх півзахисників приєднуються атакувальні хавбеки, створюється кількісна більшість в зоні. Таким чином, досягається маневреність та швидкість команди.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Кремінь» – одна із всього лише двох команд у всьому чемпіонаті, які до цих пір не програвали у Другій лізі 2018/19. На своєму полі вона взагалі не втрачала очок. При перелічених нами кадрових труднощах цей колектив заслуговує високої оцінки за максимальну реалізацію своїх резервів.
Лауреат 7-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Ігор Столовицький («Кремінь»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

03.09.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429