Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Столовицький – найкращий тренер 31-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Весняна частина сезону – вирішальна, і тут кожен із учасників чемпіонату має свої завдання та стратегічні плани. Арсенал-Київ приїздив у Черкаси володарями першого місця, а місцевий Дніпро приймав його в статусі одного з аутсайдерів. Тим не менш, господарі зуміли здобути мінімальну перемогу над киянами, піднявшись на найвище для себе місце із середини жовтня та змінивши лідера.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер Черкаського Дніпра Ігор Столовицький. Його підопічні зуміли здобути перемогу над Арсеналом-Київ (1:0) у матчі 31-го туру, піднявшись на 16 місце із реальними шансами на те, щоб уже в наступному турі вперше із літа покинути зону вильоту.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Кожне очко на вагу золота для черкасців, а тим більше, коли мова йде про перемогу над вмотивованим мінімальним відривом лідером. Цього суперника дніпрянам не вдавалося обіграти від осені 2016 року, до того ж, нині статус та турнірне положення двох команд надто відрізнялися, тож напередодні матчу фаворитами протистояння однозначно здавалися гості.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, склад черкасців виявився максимально наближеним до основного. Із гравців, які за класом могли б допомогти у зустрічі з лідером, був відсутній хіба що хавбек Крамар, який не грає із середини квітня. Щоправда, у гостей у цьому плані втрат було навіть більше.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливість гри нинішнього Черкаського Дніпра полягає в тому, що команда вдало використовує наявні кадри. Тут зібрані гравці різного рівня підготовки, класу, віку та перспективності, однак тренерському штабу вдалося досягти ігрової гармонії та реалізації хороших якостей футболістів на тих позиціях, де вони грають звично й максимально ефективно.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойова схема Черкаського Дніпра – 4-2-3-1, при цьому досить високо й вільно грають на атаку флангові напівоборонці, а захист вирізняється компактністю. По ходу гри від первісного плану господарям відходити не доводилося, а заміни проводилися по позиції, задля підтримання ігрового темпу та пресингу.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Черкаський Дніпро за короткий і неповний весняний відрізок набрав ті ж 14 очок, що й за всю літньо-осінню частину сезону. Причому, абсолютна більшість цих очок – вдома. На своєму полі цьогоріч дніпряни набрали 13 очок із 15-ти можливих, не зазнавши жодної поразки. Наразі черкасці в найкращій для себе безпрограшній серії цього сезону – дві перемоги та нічия за три останніх тури.

Лауреат 31-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Ігор Столовицький («Черкаський Дніпро»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

04.05.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429