Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Столовицький – найкращий тренер 20-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19

Дев’ять турів поспіль «Кремінь» незмінно утримує лідерство у Групі «Б» Другої ліги. Цього разу на фаворита сезону чекало протистояння з одним із найголовніших переслідувачів – «Кристалом», і кременчужани виграли у херсонців із рахунком 1:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Кременю» Ігор Столовицький. Його підопічні змогли продовжити переможну серію й закріпити своє лідерство у південно-східній групі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

На першому етапі «Кристал» зумів обіграти кременчужан на своєму полі, та й загалом боєздатність херсонського колективу не викликає жодних сумнівів. Перемога в такому матчі не лише максимально поповнила скарбничку «Кременю», а й збільшила відставання конкурентів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів не порожній лазарет – окрім давно травмованих гравців, є й такі, хто вибув нещодавно. Втім, ці втрати на боєздатність команди не вплинули. Щодо гостей, то вони підійшли до гри в більш-менш оптимальному складі (хай і не всі лідери були в максимально бойовій формі). Відсутнім із осінніх лідерів був Шевцов-молодший, але цей гравець не виступає за «Кристал» навесні, лишаючись у статусі вільного агента. До його відсутності херсонці мали вже віднайти заміну.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Кремінь» – добре зіграний колектив із яскраво визначеною бойовою основою. Порівняно з попереднім туром, відзначимо три заміни – Бичков замість Малиновського праворуч у захисті, Вовкодав замість Задерецького – ліворуч, Піскун замість Козлова (а Масалов із центру півзахисту переведений на місце другого форварда). Утім, зважаючи на дві заміни в перерві та успішність гри «джокерів», першопочатковий план довелося корегувати.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У тактичному плані «Кремінь» – досить гнучка команда, яка вміє досить ефективно задіяти й класичні 4-4-2, й 4-3-2-1, й 4-4-1-1. У цій грі був використаний експеримент із Масаловим, якому розширили атакувальні функції, а заміни здійснювалися, більшою мірою, по позиції – по ходу зустрічі «Кремінь» продовжував тиск і досяг необхідного результату вже в другому таймі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Кременю» – навесні він очок не втрачає. Безпрограшна серія команди Столовицького триває з початку жовтня (якраз після поразки в Херсоні) й налічує вже 9 турів поспіль (7 перемог та 2 нічиї за співвідношення м’ячів 13:3). При цьому «Кремінь» на диво стабільно утримує лідерство – лише один раз по ходу першості він поступався першим місцем «Гірнику», й було це ще в кінці вересня.

Лауреат 20-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Ігор Столовицький («Кремінь»)

Середній бал – 4,6

Фото: fckremen.com

Прес-служба Об’єднання

20.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429