Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Леонов – найкращий тренер 23-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-Ліги сезону 2018/2019.

На другому етапі Прем’єр-Ліги кожна із груп має свою мотивацію. І навіть у нижній шістці зберігається інтрига. Так, зустріч останньої та передостанньої команд чемпіонату розставляла акценти в боротьбі за збереження елітної прописки, яка на наших очах розгортається серед аутсайдерів.

У надважливому матчі, виїзді до безпосереднього конкурента, столичний «Арсенал» здобув результативну перемогу, вперше в поточному чемпіонаті забивши більше двох м’ячів за гру. Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер ФК «Арсенал-Київ» Ігор Леонов. Його підопічні здобули виїзну перемогу в Одесі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перед цим поєдинком суперників розділяли 4 очки. Тільки перемога дозволяла «Арсеналу» скоротити відставання до мінімального та поліпшити свої шанси в боротьбі за право покинути останнє місце. За надзвичайної мотивації та самовідданості гравців кияни вже до перерви забили три м’ячі, в підсумку завоювавши цю надважливу перемогу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Тут більш проблемною була ситуація одеситів, яким довелося обійтися без дискваліфікованих Мусолітіна та Коваля, що суттєво ослабило варіативність у групі атаки. Відзначимо у гостей відсутність травмованих Калитвинцева та Семенюка, а також задіяність основного форварда Мезу в матчі національної збірної Габону, втім, як ми побачили по ходу гри, його фізичні кондиції від цього не постраждали.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Арсенал» задіяв у поточному сезоні вже 52 футболістів. Така кадрова мінливість має як об’єктивні, так і суб’єктивні причини, але точно вимагає від тренерського штабу особливо ретельної роботи. В цьому плані перестановки, які здійснив Леонов, спрацювали. Замість досвідченого Башлая він випустив молодого Сагуткіна, розраховуючи на його зріст при боротьбі при подачах стандартів. А замість Ковпака та Кадимяна в атаці вийшли Мудрик та Мазу, які також виправдали довіру.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Гості задіяли побудову, яку можна трактувати як 4-3-3 з кількома нюансами. Так, трійка півзахисників вдало перешиковувалася залежно від завдання поточного моменту – гри з м’ячем чи пресингу різної висоти розташування. А в трійці форвардів відзначаємо мобільність та націленість цих гравців, завдяки чому розтягувалася задня лінія господарів.  

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, «Арсенал» виступає нестабільно, але є позитивна динаміка. Якщо за 18 турів літньо-осінньої частини сезону набрано 8 очок, то всього за 5 турів зимово-весняної частини – 7 очок. Це досить потужний показник – якщо брати таблицю за аналогічний відрізок, «Арсенал» би посідав 4-7 місця в турнірній таблиці лютого-квітня на даний момент. До того ж, київські «каноніри» дивують сміливою, як для новачків ліги, виїзною грою. Всі свої чотири перемоги в поточному чемпіонаті вони здобули в гостях.   

Лауреат 23-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Ігор Леонов («Арсенал-Київ»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

07.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429