Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Йовичевич – найкращий тренер 15-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

СК «Дніпро-1» – клуб із хорошим підбором виконавців, якому прогнозували б, радше, боротьбу за єврокубки, натомість він зимував на останньому місці. Дуже багато що залежало від роботи під час зимового антракту – яка мала закласти фундамент функціональної готовності та посилити кадровий потенціал команди. Як показує результат, спортклубу міста Дніпра це вдалося.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Ігор Йовичевич. Його підопічні завдали поразки «Олімпіку» (2:0 на полі суперника), здобувши шість очок у двох стартових турах і відірвавшись від зони вильоту.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

На старті весняної частини сезону календар у дніпровців складний – слідом за безпосереднім конкурентом у боротьбі за виживання «Інгульцем» – міцний «Олімпік», якому обов’язково треба було вигравати, щоб закріпити своє положення в середині таблиці після поразки від «Динамо». Добре пам’ятаючи домашню поразку в першому колі, СК «Дніпро-1» взяв реванш в «Олімпіка».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова ситуація гостей була цілком прийнятною – без особливих втрат, а от господарі підійшли до гри без кількох основних виконавців. Не могли зіграти вилучені в матчі минулого туру з «Динамо» Лебеденко (його ліворуч у захисті підмінив центрбек Снурніцин) і Нкенг (на вістрі атаки цього разу вийшов Каргбо, який раніше діяв глибше в групі атаки).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб СК «Дніпро-1» не став робити змін у стартовому складі після виграного в «Інгульця» матчу. Відзначаємо, що команда за час зимової перерви зуміла награти бойову основу, а також віднайти баланс у дещо оновленій групі атаки, де тепер виросла конкуренція. При цьому ще не всі зимові новачки ввійшли в гру, дехто навіть поки не дебютував.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Розуміючи сильні сторони тактики 4-1-4-1, яку традиційно застосовує «Олімпік», гості з міста Дніпра виставили як протидію зв’язку Пихальонок-Ігнатенко, давши одночасно свободу дій Когуту з Чуже та Назаренком. Таким чином, СК «Дніпро-1» позбавляв суперників можливості швидкого проходу від редутів на рубіж карного майданчика, натомість вивільняв простір для своїх переміщень. Команда гостей відзначилася значно більшою агресивністю попереду, краще використовувала стандарти, старалася кожну атаку завершити ударами (в підсумку перевага 12-6 за цим компонентом, хоча результативними стали обидва удари безпосередньо в площину воріт).

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога «Дніпра-1» після відновлення змагань – завдяки 100% результату колектив зумів покинути останнє місце й створити плацдарм для подальшого підйому. Окремо хочеться відзначити стабілізацію складу та особливість роботи Йовичевича – вчетверте в чемпіонаті гравці, яких він випускає на заміну, відзначаються голами. Це показник на рівні з Луческу, а кращий – лише у трьох тренерів у змаганнях (Каштру, Рябоконь – по 5, Костишин – 6).

Лауреат 15-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Ігор Йовичевич (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,6

23.02.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429