Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Харківщенко – найкращий тренер 13-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


У звітному турі була лише одна розгромна перемога, здобув її «Минай» над тернопільською «Нивою» (3:0). Зважаючи на загострення лідерської боротьби у Групі «А», це був надзвичайно важливий крок для закарпатської команди, яка, схоже, набирає оберти й стає все більш зрілою.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Минай» Ігор Харківщенко. Його підопічні зуміли завдати розгромної поразки «Ниві» (Тернопіль), завдяки чому на добу захопив перше місце в Групі «А» Другої ліги й продовжив перебувати у зоні, яка дає сподівання на підвищення в класі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Співпали кілька факторів. Окрім турнірних, які очевидні («Минай» справедливо вважається одним із фаворитів сезону, але все ще переслідує «Калуш»), було ще кілька ситуативних. Так, у минулому турі «Минай» втратив очки на Київщині (нічия з «Чайкою»), а в першому колі несподівано програв у Тернополі. Тож явно хотів реабілітуватися за втрату концентрації під час першого протистояння з «Нивою».
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У закарпатців були кадрові проблеми, і їх можна було вважати суттєвими. Дискваліфікований основний опорник Гавриленко, травмовані (причому, вже давно) кілька досвідчених гравців на чолі з Допілкою. Хороша сторона в тому, що у складі минайців відразу кілька ветеранів, які на класі можуть зіграти на різних позиціях, чим і підстраховують у випадку таких форс-мажорів.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Номінально рокіровка одна – замість Гавриленка у півзахисті з’явився Лобода. Яромир – гравець дещо іншого складу, тож його поява спричинила до нових акцентів у грі минайців. Неодноразово говоримо про важливість зіркових ветеранів. Той же Кобін, який нині успішно допомагає в обороні, відіграв по ходу сезону на кількох зовсім різних позиціях, отож суттєво допоміг команді.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Минай» системно застосовує схему 4-4-2, щоправда, у різних варіаціях. Вдало коригує гру по ходу матчу. Але, на відміну від багатьох суперників, гра закарпатців тримається на майстерності зіркових футболістів. Такого класу футболістів, як Кобін, Кополовець, Ощипко, не можуть дозволити собі навіть конкуренти у боротьбі за підвищення у класі. Це дуже добре для минайців – у них завжди є опора, навколо якої можна будувати гру.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
ФК «Минай» все ще не програвав восени – сім турів безпрограшної серії. Це четверта поспіль «суха» домашня перемога закарпатців, що підтверджує успішність гри складу, який був значно посилений порівняно з часами аматорських змагань.
Лауреат 13-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Ігор Харківщенко (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

16.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429