Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Ігор Харківщенко – найкращий тренер 10-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.


Закарпатський футбол довго не був представлений на всеукраїнському рівні, але, на щастя, там не втрачали часу. ФК «Минай» зібрав представницький склад, де до талановитих місцевих молодих футболістів додав найкращих закарпатських зірок та кількох приїжджих статусних новачків. Як наслідок, минайці відразу ж увійшли в число фаворитів сезону і навіть у Групі «А», де всі учасники приблизно рівні за класом, ця команда виділяється за підбором гравців, а зараз розділяє перше місце з «Поліссям».
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Миная» Ігор Харківщенко. Його підопічні зуміли завдати поразки ФК «Калуш», що дозволяє претендувати на лідерство в Групі «А» Другої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Це був матч двох претендентів на медалі – на Закарпаття приїхав тодішній лідер, а приймала його команда, що посідала третє місце двохочковим відставанням. Ясна річ, це був центральний матч Групи «А» і всього тижня Другої ліги. Його переможець отримував серйозний турнірний поштовх та підкріплення своїх амбіцій.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
ФК «Минай» володіє досить серйозним підбором гравців, однак навіть при цьому відчутними були кілька втрат. Через травми давно не грають захисник Допілка та півзахисник Корнутяк, не взяли участі в матчі через ротацію Вагін та Смокоровський. Звісно, їх було ким замінити (і склад при цьому не втратив у класі), однак мати на увазі ці обставини треба.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб виставив досить звичний склад, за винятками, про які ми говорили. Тому єдина зміна з перших хвилин – це переведення Кобіна в атаку замість Нурієва (натомість атакувальний півзахисник Пиняшко зміг посісти місце номінально правого півзахисника). Це спрацювало – Кобін на досвіді цього сезону грав мінімум на чотирьох різних позиціях, тож виконав свої завдання по пресингу та підтримці атаки.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Команда використовує по суті одну стандартну схему 4-4-2, однак наявність гравців, схильних до універсалізму, та найкращих у Групі «А» досвідчених майстрів ФК «Минай» може щотуру додавати все нові нюанси за рахунок високого класу своїх виконавців. Скажімо, вихід Кобіна замість Нурієва дав господарям можливість високо пресингувати калушан, відкривати простір для швидкісних атакувальних хавбеків та мати перевагу в переміщеннях.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Друга поспіль перемога минайців, восени команда не програла жодного матчу (щоправда, втративши чотири очки – хай і в матчах проти сильних суперників), новий воротар команди Мелашенко не пропускає м’ячів 308 хвилин. ФК «Минай» потрапив у смугу удач. І клас його гравців такий, що від нього можна вимагати результату, на відміну від деяких конкурентів, укомплектованих менш досвідченими молодшими виконавцями.
Лауреат 10-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Ігор Харківщенко (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

25.09.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429