Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Григорій Варжеленко – найкращий тренер 29-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 27-го туру Групи «А» та 31-го турк Групи «Б» української Другої ліги.

Черговий тур Групи «Б» Другої ліги максимально підігрівав медальну інтригу. На фоні матчу «Таврія» – «Енергія» на Херсонщині, досить важливим був і виїзд харків’ян до Нікополя. Хоча у випадку невдачі «Металіст 1925» ризикував звести суттєву перевагу над новокаховчанами до мінімальної, йому не вдалося досягти прийнятного результату в матчі проти старанної та злагодженої місцевої команди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Нікополь» Григорій Варжеленко. Його підопічні обіграли «Металіст 1925» на своєму полі (1:0), завдяки чому гарантували собі місце не нижче сьомого в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Звісно, треба враховувати, що «Металіст 1925» перебуває у смузі невдач – п’ятий тур без перемог, із квітня місяця набрано лише одне очко. Але це аж ніяк не применшує заслуг нікопольської команди, яка на своєму полі відбирала очки в усіх команд першої п’ятірки (!) чемпіонату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат у команди не було, до матчу підійшли всі основні виконавці, однак при цьому треба враховувати, що склад у ФК «Нікополь» досить невеликий, це в основному молоді гравці, вчорашні учасники обласних аматорських турнірів. Звісно, у гостей була суттєва перевага як за досвідом (особливо лінії оборони), так і за шириною та варіативністю.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливістю гри нікопольців став одночасний вихід Донця, Шмигельського та Долі – трьох доволі швидких вінгерів та інсайдів. Щавдяки цьому рішенню, господарі мали суттєву перевагу в переміщеннях на чужій половині поля. А як для їхньої тактики із швидким переходом від оборони в атаку та довгим пасом, це була вирішальна подробиця.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Нікополь» покладається на симбіоз потужної оборони (чотири захисники та два опорники з низьким розташуванням) та швидкої, взаємозамінної групи атаки (вінгери, атакувальний хав та форвард, не прив’язаний до однієї точки, а заточений на постійний пресинг та пошук м’яча по всій ширині фронту). По ходу матчу команда підтримувала темп замінами та вдало використала всі переваги такої гнучкої та водночас жорсткої тактики.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Нікополь» не має турнірних претензій на медалі й досить суттєво відривається від зони аутсайдерів, підтверджуючи свою боєздатність на друголіговому рівні регулярними сенсаційними відборами очок у фаворитів. Однак, попри зрозумілу та навіть природну для молодого колективу нестабільність в результатах на тривалій дистанції, на своєму полі ця команда виступає особливо потужно. Ще з минулого року нікопольці не програють удома (дві перемоги та чотири нічиї), 28 зі своїх 44 очок вони завоювали якраз у рідних стінах.

Лауреат 29-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

21.05.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429