Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Григорій Варжеленко – найкращий тренер 15-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Нікопольський клуб вирізняється на фоні більшості учасників дивізіону – у нього своя власна ігрова філософія, особливі кадрові пріоритети, він спеціалізується на підготовці місцевих вихованців та пошуку нових зірочок. Це складний, але важливий шлях. Хоч він зазвичай і корелює із турнірними завданнями, зате це один із небагатьох клубів, який відкриває нові імена, а не експлуатує давно відомий кадровий потенціал.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Нікополь» Григорій Варжеленко. Його підопічні обіграли «Таврію» (2:0), перервавши серію без перемог і відірвавшись від конкурентів у серединку таблиці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Шість матчів не могла виграти в поточному чемпіонаті нікопольська команда, до того ж, ніколи раніше їй не вдалося обіграти цього суперника – «Таврію». А турнірна ситуація складалася таким чином, що місця від 7 по 10 посідали чотири команди з очковим діапазоном від 12 до 9, тому для турнірного ривка треба було обов’язково вигравати, переривати серію невдач.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Із різних причин у господарів не могли зіграти воротар К.Артюшенко, захисник Негря та півзахисник Філіппов. По ходу сезону її покинув оборонець Карась, який повернувся в склад команди-лідера – «Кристалу». Але загалом ФК «Нікополь» призвичаївся виступати в умовах скромного підбору гравців, що робить честь тренерському штабу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В минулому турі ФК «Нікополь» грав проти одного із лідерів, але на матч проти «Альянсу» не міг виставити оптимальний склад, навіть більше – обійшовшись без замін. Зате на гру із «Таврією» змогли повернутися деякі дискваліфіковані та травмовані гравці. Замість воротаря Богдана, захисника Негрі, півзахисників Бейєра та Люсіка вийшли воротар Полтавцев, захисник Слищенко, універсал центру Твердоух, форвард Молочко.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Нікополь» – одна із тих команд Другої ліги, які володіють кількома різними тактиками. Цього року Варжеленко освоїв тактику в три центрбеки. Проти «Таврії» команда почала гру при схемі 3-4-1-2 із Богдановим як плеймейкером. Після вилучення Адаменка Твердоух опустився у захист (це не суперечить його ігровій кваліфікації), а замість форварда Молочка вийшов півзахисник Люсік. Таким чином, навіть у меншості господарі зберігали компактність на своїй половині й у центрі поля.

5. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Шість матчів поспіль не знав перемог ФК «Нікополь», але перемога над «Таврією» дозволила йому піднятися із 9 місця на сьоме, при цьому відірвавшись від останньої позиції відразу на шість очок. Тут треба відзначити, що 10 із 13 своїх очок нікопольці набрали вдома, а 8 із 10 цих очок здобуто якраз уже восени, що свідчить про невеликий прогрес колективу.

Лауреат 15-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)

Середній бал – 4,4

15.10.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429