Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Геннадій Приходько – найкращий тренер 6-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


Криворізький клуб відновив виступи на професіональній арені й своєю грою показав, що є гідним учасником Другої ліги. Це – результат роботи колективу, основна частина якого збереглася ще з тих часів, коли «Гірник» виходив у Першу лігу. Незважаючи на те, що на аматорському рівні цей колектив був у середняках, зараз він розділяє 2-3 місця в Групі «Б» Другої ліги.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Гірника» Геннадій Приходько. Його підопічні зуміли обіграти «Кристал», продовживши вдалі виступи після підвищення у класі та здобувши найбільше очок на своєму полі в новому сезоні.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Кристал» – непростий суперник, з яким «Гірник» перетинався ще на аматорському рівні – й, здебільшого, з негативним результатом. До того ж, відразу кілька конкурентів за місця у групі лідерів зустрічалися між собою, тому перемога над херсонцями давала стратегічно важливу перевагу криворіжцям.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
За великим рахунком, обидві команди підійшли до матчу в оптимальних складах. У господарів відзначимо, скоріше, труднощі з вибором. Останнім часом проводилася ротація воротарів, випробовувалися різні варіанти побудови атакувальної гри. Результат у матчі з «Кристалом» показав правильність напряму пошуків, які здійснює тренерський штаб.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Відзначаємо, що «Гірник» вдало посилився вже по ходу сезону – ті ж Сантрапинських, Пограничний урізноманітнили та посилили гру криворіжців. Після програного в Новій Каховці матчу тренерам довелося знову змінити воротаря, Кучер не пропустив м’ячів, чим допоміг у  переможному матчі з херсонцями.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Криворізька команда використовує схему 4-1-4-1 із мобільним півзахистом, який гнучко перебудовується під кожного суперника. Така побудова гри, а також наявність відразу кількох гравців, які вміють видати сольний прохід та пробити з будь-якої дистанції, змушує суперників утримувати великі сили в обороні.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Перемога над «Кристалом» – гідна реабілітація за поразку в Новій Каховці. Відзначимо, що криворіжці найкраще виступають на своєму полі. Вони набрали тут 10 очок із 12-ти можливих, що є найбільшим показником цього сезону в Другій лізі. Прогрес полягає в тому, що вперше в сезоні криворізька команда не пропустила – навіть при деяких огріхах в обороні та грі воротарської групи, «Гірник» набрав досить багато очок.
Лауреат 6-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Геннадій Приходько («Гірник»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

28.08.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429