Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Геннадій Приходько – найкращий тренер 3-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Після стартових трьох турів тільки дві команди на всю Другу лігу мають абсолютний показник – 9 набраних очок. У Групі «Б» така команда одна – і вона визначалася в очному протистоянні двох ситуативних лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер криворізького «Гірника» Геннадій Приходько. Його підопічні здолали «ВПК-Агро» із рахунком 1:0, захопивши одноосібне лідерство у своїй групі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Хоча «ВПК-Агро» – дебютант Другої ліги, нікого не здивувало, що команда потужно стартувала й одразу претендує на найвищі місця. У складі чемпіона України серед аматорів – низка досвідчених гравців, а якісний підбір кадрів дозволяє швидко долати різницю між любительськими та професіональними змаганнями. Тому матч проти сусідів по області був особливо важливим для «Гірника», перемога в ньому дозволяла закріпитися на першому місці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів склад був максимально наближеним до оптимального, а от у гостей відзначимо відсутність Донгаузера та Ткаченка, а також провідного центрального захисника Сидоренка (він травмувався в міжсезоння, зараз був у запасі, але, безперечно, ще має набирати кондиції).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Гірник» традиційно не перенасичує склад, а тому сповна використовує наявний кадровий потенціал. Хоча команда виграла обидва попередніх матчі, вона послідовно проводила ротацію – як вимушену, так і зумовлену суто ігровими факторами. Скажімо, порівняно з попереднім матчем, виграним в Одесі, було проведено три заміни в стартовому складі, які дещо змістили акценти на правому фланзі та в центрі поля. Так, Григорик, який відновився після травми, замінив Гвоздевича, а Яровий – П’ятова. А замість Фетісова на місці фулбека з’явився Сокіл.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник» ефективно чергує кілька тактичних схем – 4-1-4-1, 4-2-3-1. З поверненням Григорика з’явилася нагода зміцнити центральний плацдарм. Таким чином, у середині «Гірник» максимально наситив зону трьома центрхавами, а по ходу матчу освіжав її замінами.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Сезон лише починається, глобальних висновків робити не варто – та й зарано. Але відзначимо, що це четверта поспіль перемога криворіжців, якщо рахувати ще з минулого сезону. І перша – над суперником, якого фахівці відносять до конкурентів «Гірника» в боротьбі за медалі та підвищення в класі.

Лауреат 3-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Геннадій Приходько («Гірник»)

Середній бал – 4,6

12.08.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429