Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 8-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

Значно загострилася боротьба в середині турнірної таблиці. Тож напередодні Дербі Херсонщини «Кристал» сподівався переграти «Енергію» та обійти її в таблиці, а новокаховська команда мала на меті рішуче відірватися від переслідувачів і закріпитися в серединці, звідки поки що й до першої п’ятірки можна дістатися за пару турів.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер новокаховської «Енергія» Едуард Хавров. Його підопічні завдали поразки херсонському «Кристалу» (2:1 на чужому полі), обігравши давнього суперника в обласному дербі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Кристал», команда, яка ще минулого сезону грала в Першій лізі, є історично головним суперником «Енергії» в дербі. Перший з 2019 року офіційний матч між суперниками проходив на фоні сусідства в таблиці та численних кадрових перетинів – адже, в тому числі, головний тренер гостей раніше очолював якраз господарів. Це додавало принциповості.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У гостей не грав Цой – колишній лідер і капітан «Кристалу», проте він уже кілька турів не виходить на поле внаслідок рішення тренерського штабу. У господарів через різні причини не змогли зіграти кілька гравців основної обойми – Попчук і Сербінов. Хоча «Кристал» мав їм кількісну заміну, якісно середина поля, безперечно, постраждала від цих втрат.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (домашня нічия 1:1 з «Ярудом», клубом рідного міста Хаврова) тренерський штаб «Енергії» провів дві зміни в стартовому складі. Замість Кірієнка на місці одного з вінгерів вийшов Бондар – і це була вирішальна заміна, в активі гравця – гол+асист. А Хименюка в атаці замінив Федоров – відзначимо, що на позиції форварда команда ще проводить кадровий пошук.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Херсонський клуб має кілька варіантів ведення гри, тож «Енергії» було важливо, по-перше, не дати господарям реалізувати свої задуми через контроль м’яча, по-друге, не давати «Кристалу» давати націлені довгі передачі на лідера своїх атак Гливого. Навіть пропустивши, гості не втратили своєї боєздатності – оперативно відігралися, вийшли вперед після перерви, а надалі вдало зіграли по рахунку, незважаючи на тиск господарів.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

За останніх три тижні «Енергія» значно стабілізувала свої результати – сім очок із дев’яти можливих в останніх трьох турах. При цьому відзначимо, що команда виграла два поспіль виїзди, в досить складних суперників (окрім «Кристалу», це ще СК «Полтава»).

Лауреат 8-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Едуард Хавров («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал – 4,6

14.09.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429