Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 6-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Резервний склад МФК «Миколаїв» у новому сезоні стартував досить солідно й знаходився серед групи лідерів, тож від молодої команди вже почали очікувати гарних результатів навіть у матчах проти фаворитів сезону. Однак у матчі з херсонцями, принциповими суперниками свого клубу, молодь зазнала розгромної поразки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського «Кристалу» Едуард Хавров. Його підопічні переграли МФК «Миколаїв-2» в гостях із рахунком 7:1, завоювавши одноосібне лідерство в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Тут є два моменти: статус самого суперника (резервний склад клубу Першої ліги, молодь) не дуже високий, але стартував МФК «Миколаїв-2» дуже сильно, був напередодні туру в п’ятірці з невеликим відставанням від тріумвірату лідерів, а перемога над ним, як виявилося, відкрила херсонцям шлях до одноосібного лідерства.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Кристал» вирізняється дуже бережливим ставленням до кадрів – заявка у херсонців доволі коротка, варіативність складу не надто велика, тому в матчі проти МФК «Миколаїв-2» в протокол матчу потрапили фактично всі футболісти команди. Основу, яку виставив Хавров, можна назвати бойовою. Склад господарів, можливо, міг би бути й більш бойовим, але основна команда гостювала у Львові, тож, окрім звичних Рослякова та Зарічнюка, більше поповнення не було.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В силу обмеженості кадрового контингенту, склад «Кристалу» в принципі доволі консервативний, а в останніх турах і взагалі незмінний. Тренерський штаб херсонців слід хвалити за те, що він вводить молодь – раніше завоював місце в основі Апостолюк, а зараз Бондаренко витісняє зі старту такого авторитетного місцевого гравця, як Гливий.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойову схему (трактуємо її як 4-2-3-1) херсонцям доводиться міняти рідко, цього разу доволі швидка й мобільна група атаки швидко розтягнула та розірвала малодосвідчену задню лінію господарів. Швидка перепасовка на фінальній третині поля, намагання розіграти до вірного – це все поставило перед миколаївцями завдання, яке вони не змогли виконати.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Якщо залишити за дужками виліт із кубка (по пенальті від «Діназа» в першому ж раунді), загалом «Кристал» вражає в новому сезоні. 5 перемог і 1 нічия із шести турів – це найкращий показник на обидві групи Другої ліги. Останнім із усіх херсонський клуб вперше пропустив, лише в цьому турі після 516 хвилин плюс компенсовані. 10 матчів поспіль із 5 травня «Кристал» не знає поразок у Другій лізі (8 перемог і 2 нічиї, голи 27:2).

Лауреат 6-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Едуард Хавров («Кристал»)

Середній бал – 4,8

01.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429