Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 23-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Потихеньку ми отримуємо відповіді на головні питання сезону – підвищення в класі вже офіційно зафіксували дві команди, і обидві – в Групі «Б». А що переслідувачі? Тут був дуже цікавий матч, у якому п’ята команда південно-східної групи гостювала в своїх найближчих переслідувачів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер новокаховської «Енергії» Едуард Хавров. Його підопічні завдали розгромної поразки черкаському «Дніпру» (4:0), повернувши собі п’яте місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важливий матч для новокаховської команди, адже до кінця чемпіонату залишилося не так багато часу, а «Дніпро» випереджав «Енергію» на три очки з матчем в запасі та перевагою в особистих зустрічах (у першому колі була мінімальна перемога господарів на Черкащині). Для того, щоб сподіватися на місце в п’ятірці, підопічним Хаврова було дуже потрібно перемагати.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів не міг зіграти через дискваліфікацію основний вінгер Вакулинський, через інші обставини – півзахисники Біневський і Тенжицький, які все ж в останніх матчах не входили в основну обойму. Але тут треба сказати, що «Дніпро» прибув на Херсонщину взагалі з неповним запасом, а серед відсутніх гравців найбільше не вистачало стилеутворюючого центрального півзахисника Фхакадзе.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після мінімально виграного виїзного матчу з «Перемогою» лише одну зміну в стартовому складі провела «Енергія» – Мамич замінив Данковського ліворуч у захисті. Серед досягнень нинішньої новокаховської команди треба відзначити якраз стабілізацію складу, якої вдалося досягти вже по ходу весняної частини сезону.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Після першої за п’ять років тренерської зміни «Енергія» змінила тактику – на зміну 5-3-2 прийшла схема 4-5-1 (у цьому матчі – в своєму вираженні 4-2-3-1). Нині новокаховська команда більше насичує середню лінію, намагається суттєво додавати по ходу матчу. До слова, розгромною ця перемога стала вже з виходом низки запасних – зокрема, той же Бондаренко заробив пенальті й віддав гольову передачу.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль «суха» перемога новокаховської команди – безперечно, для цілісного враження ще треба простежити за успіхами «Енергії» в заключних турах, але можна відзначити стабілізацію складу, тактики та результатів команди. Зараз вона на найкращому для себе місці в весняній частині сезону, де не бувала цілий місяць, а вище «Енергія» була ще тільки на початку сезону (4 місце).

Лауреат 23-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Едуард Хавров («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал – 4,6

24.05.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429