Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Едуард Хавров – найкращий тренер 22-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

На завершення літньо-осінньої частини сезону Друга ліга приберегла низку цікавих матчів, але навіть серед них виділялося протистояння лідерів східної групи – херсонський «Кристал» проти липоводолинського «Альнсу». Саме цей матч, який звів між собою дві з трьох команд, які перебувають у відриві, визначав і долю «зимового чемпіонства», і розташування команд в трійці лідерів напередодні тривалої зимової перерви.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського «Кристалу» Едуард Хавров. Його підопічні обіграли на своєму полі «Альянс» (2:0), зрівнявшись із цим суперником за очками та змістивши його з другого місця за додатковими показниками.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Центральний матч заключного туру року: за його підсумками визначався «зимовий чемпіон», і в випадку перемоги «Альянс» випередив би «ВПК-Агро». Мотивація херсонської команди була не меншою: поквитатися з липоводолинцями за поразку в Сумах у першому колі, а також наздогнати їх за очками, щоб навесні лишатися за крок від лідерства.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали втрати: господарям не міг допомогти давно травмований Кучер (основний опорник), а ще під час першого тайму довелося міняти Карася (номінального захисника, який вимушено закривав цю позицію в центрі поля). Втім, втрати гостей навіть більші: через різні причини не могли зіграти основні центрхави Піднебенний, Лучик і С.Шарай, були втрати в захисті.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Кристал» користується досить обмеженою обоймою гравців, тому старається максимально використовувати наявний ресурс. Так, за відсутності Кучера на позиції опорника награно центрбека Карася. Функції лівого захисника виконує номінальний півзахисник Крутін. По ходу поєдинку травмованогоо Карася замінив півзахисник Кірєєв – гравець більш атакувального плану, й при цьому стрункість півзахисту не постраждала.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Використовуючи оптимальну схему 4-2-3-1, «Кристал» сподівався на високий пресинг, швидкий перехід від оборони в атаку та швидкість своєї групи атаки, здатної на індивідуальні рейди, обіграш один в один. Травма Карася змусила відійти від цієї схеми – з виходом Кірєєва херсонський клуб застосував більш ризиковану схему 4-1-4-1. Але при цьому суворо зіграв проти технічних лідерів гостей, а тому уник провалів у захисті й реалізував свої шанси при просторових атаках і стандартах.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога херсонців після сенсаційної домашньої поразки в дербі з «Енергією», коли відразу двоє основних захисників не могли допомогти «Кристалу». Важлива деталь: вдома підопічні Хаврова обіграли обох конкурентів, хоча й втратили необов’язкові очки в матчах із суперниками з нижчих ліг.

Лауреат 22-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Едуард Хавров («Кристал» Херсон)

Середній бал – 4,6

24.11.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429