Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 2-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.

Відразу три команди стартували в новому сезоні Першої ліги з абсолютним результатом. Серед них – єдиний дебютант, СК «Дніпро-1». У красивому результативному стилі ця амбітна команда здолала спершу амбітний «Рух», а потім – і міцного середняка, «Гірник-Спорт», очолюваний легендою дніпрянського футболу Сергієм Пучковим.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні здобули найкрупнішу в усіх лігах поточного сезону чемпіонату України з футболу перемогу (6:0), розділяючи лідерство у Першій лізі за підсумками двох турів.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Яскрава й пам’ятна перемога дніпрян засвідчила їхній потужний кадровий потенціал, а також підтвердила передсезонні здогадки, що команда під керівництвом Дмитра Михайленка відразу ж візьметься за боротьбу за найвищі місця. Наразі спортклуб утримує звання найбільш результативної команди Першої ліги, йдучи після стартових матчів з абсолютним результатом.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У СК «Дніпро-1» потужний і збалансований склад – він може рівнятися з найкращими клубами у лізі за своєю глибиною, тому про якісь особливі кадрові втрати не випадає говорити. Відзначимо хіба відсутність героїв юнацького чемпіонату Європи – Супряги, Біляєва, Сафронова, втім, у досвідченому колективі їм ще належатиме доводити свій рівень та пробиватися в основний склад (комусь, можливо, через ротацію чи навіть оренду).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо, що порівняно з переможним матчем проти «Руху» тренерський штаб спортклубу обійшовся мінімальними змінами. По суті, в старті це була суто рокіровка в центрі поля по позиції (Сніжко – Загальський). По ходу матчу відбувалися зміни суто по позиціях. Склад укомплектовано таким чином, що нині вже немає потреби використовувати гравців на не притаманних їм точках поля або на місцях під незручну ногу.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінальну схему можна описати як 4-2-3-1, причому, в залежності від ігрової фази, трикутник в центрі поля Кравченко – Загальський – Когут або посилював пресинг, або опускався нижче, створюючи кількісну перевагу в обороні та при відборі. Майстерність колективу (і тренерів, і гравців) проявилась і по ходу матчу – СК «Дніпро-1» не зупинявся, навіть отримавши ранню перевагу й швидко її нарощуючи.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга перемога поспіль для віце-чемпіонів Другої ліги та дебютантів Першої. Утім, справжні випробування готуватиме кожен наступний тур, тому зараз складним завданням для тренерського штабу буде психологія колективу – як уберегти підопічних від ейфорії чи недооцінки суперника, як зберегти баланс між награною успішною основою та необхідністю ротації, як правильно розподілити ігровий час та заохочувати резервістів і молодь, навіть коли йде гра в основних виконавців.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

30.07.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429