Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 13-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Стабільність – ознака класу». Три тури поспіль виграє лідер, і хоча переслідувачі синхронно тріумфують, СК «Дніпро-1» підтверджує свою кадрову та тактичну вищість. Щоправда, у звітному турі гра стала випробуванням на міцність для дніпрян. «Прикарпаття» ніяк не здавалося, довго не пропускало, навіть повело в рахунку. І саме тут господарі проявили волю до перемоги, завдяки чому здобули перемогу – 2:1.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Він тріумфує третій тур поспіль, хоча психологічно та фізично його команді дуже важко – граючи на два фронти, відчуваючи тиск конкурентів, вона дає результат.
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Прикарпаття» – новачок дивізіону, який іде в середині таблиці. З огляду на це, афіша матчу могла б нібито бути гучнішою. Але турнірна ситуація така, що СК «Дніпро-1» позбавлене права на осічку. Тим більше, по ходу гри у команди виникли труднощі, довелося демонструвати вольові якості.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Головна втрата – відсутність викликаного в свою вікову збірну Назаренка (щоправда, глибина складу у дніпрян така, що на його місце зліва у півзахисті було 2-3 претенденти). Інші зміни, в тому числі, не потрапляння в заявку кількох досвідчених гравців, можна пояснити природною, ситуативною ротацією.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім туром (2:1 у Петровому), СК «Дніпро-1» провів дві перестановки у стартовому складі. Справа в обороні замість Бровченка (виконував роль інвертованого захисника) вийшов більш класичний Чеботаєв. Зліва в півзахисті Мигунова замінив Щедрий (пам’ятаємо про відсутність юного Назаренка – першого вибору команди на цій точці поля). Зміни були покликані оживити фланги – у всякому випадку, це читалося за попереднім матчем.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схема дніпрян – 4-1-4-1 або 4-3-3 залежно від фази гри. Від неї вони відходять рідко. У цій грі більшість замін пройшло по позиції, але за рахунок свіжості та класу людей на лавці це були вірні, перевірені ходи. Цікавою стала рокіровка Когут – Білик уже після того, як зрівнявся рахунок. Таким чином, господарі досягли цікавого ефекту: наситили редут, зменшили кількість людей в центрі, щоб зробити швидшим перехід від оборони в атаку.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Третя перемога поспіль дніпрян – друга поспіль вольова. Лідерський статус накладає на команду додаткову відповідальність, психологічно (та й фізично) це важко. Але хороша комплектація, глибина складу дають клубу перевагу на тривалій дистанції, тому їхні перемоги закономірні й очікувані. СК «Дніпро-1» об’єктивно вирізняється на фоні суперників за підбором кваліфікованих, статусних кадрів.
Лауреат 13-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,6

16.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429