Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 12-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


Звітний тур Першої ліги вийшов особливо цікавим – відразу два матчі учасників першої п’ятірки між собою, мінімальні розриви між ними. Тому недільний поєдинок у Петровому був гідним постскриптумом туру. Вже знаючи результати інших матчів, лідер та команда, яка розділяла 4-5 місця, зіграли «на чистовик», і цей матч мав значення для всієї першої п’ятірки. «Інгулець» вів у рахунку, але поступився дніпрянам – 1:2.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко, який тріумфує другий тур поспіль.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перед 12-м туром лідер відривався від двох своїх конкурентів на два очки, а слідом за ними з невеликим відставанням ішли ще дві сильні команди. Зважаючи на нічию в Ковалівці між «Колосом» та «Волинню», СК «Дніпро-1» отримував шанс здобути довгоочікуваний відрив. Але для цього потрібно було вигравати в «Інгульця», інакше ситуація в групі лідерів заплуталася б настільки, що відразу п’ять команд могло б наступного туру виборювати перше місце.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Один із героїв попереднього матчу з «Балканами» Назаренко відбув у розпорядження юнацької збірної України. В іншому склад гостей вийшов бойовим. А ось господарі по ходу сезону серйозно страждають через травми захисників. Через це давно вже не грає Павлов, а також поза грою Гончаренко і Балан. Для «Інгульця» з його монолітною обороною постійна вимушена ротація – важке випробування.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб вдався до кількох суттєвих перестановок. Назаренка зліва в півзахисті дещо несподівано замінив новачок Мигунов. А от замість Чеботаєва праворуч в обороні з’явився Бровченко, який програвав конкуренцію та не грав у чемпіонаті ще з літа. Можна, звісно, відзначити, що обидва гравці були замінені, але нема сумнівів, що задум Михайленка полягав і в тому, щоб мати резерви для зміни гри по ходу.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Дніпряни задіяли досить цікавий склад, у якому не грали ще цього сезону. Серед родзинок – інвертований правий захисник Бровченко, відмова з перших хвилин від «високого» лівого флангу півзахисту (не Назаренко чи його можливий замінник Щедрий, а саме півзахисник Мигунов), а також склад, заточений на бігову роботу в пресингу. Правильно розподілені сили допомогли здобути вольову перемогу, хоча це була справді складна для дніпрян гра.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це шоста поспіль виїзна перемога СК «Дніпро-1» – це єдина команда в чемпіонаті, яка все ще не втрачала очок в гостях. «Інгулець» був дуже непростим суперником – він не програвав п’ять турів. Але лідер вдруге в сезоні здобув вольову перемогу, тож не лише утримав свої позиції, а й наростив відрив від найближчих переслідувачів до більш спокійних чотирьох очок.
Лауреат 12-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

08.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429