Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер 11-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19

Боротьба за лідерство загострилась – після осічки з харків’янами та оболонцями, а також пропущеного через зняття «Кобри» 10 туру, СК «Дніпро-1» більше не має права на помилку. Тому продовжує бомбардувати суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні завдали розгромної поразки «Балканам» (3:0), продовжуючи лідирувати і за підсумками 11-го туру Першої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Балкани» восени йдуть без перемог та ніяк не можуть піднятися із нижньої половини турнірної таблиці, однак лідер уже поступався дома суперникам, у матчі з якими був фаворитом протистояння, тому з усією відповідальністю поставився до матчу з зорянцями й досяг розгрому. Цей результат дозволив команді утримати перше місце.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Дискваліфікованим на цей матч був досвідчений центральний захисник/півзахисник Башлай – однак пара Логінов-Лопирьонок давно зіграна й без проблем мала провести матч на «чистовик». Інші зміни можна пояснити робочою рокіровкою, вони не суттєво впливали на кадровий потенціал та боєздатність лідируючого колективу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відчувається, що тренерський штаб серйозно готувався не лише до цього матчу, а до календарного відрізку в цілому. Знаючи про дискваліфікацію Башлая, в кубку випробували Лопирьонка. Дали перепочинок Когуту та Юрчуку в матчі проти «Волині». Тому загалом зіграний «кістяк» отримав час на відновлення.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойова схема дніпрян варіюється залежно від 4-1-4-1 до 4-3-3, при цьому особлива роль відводиться центральним атакувальним півзахисникам, які, маючи поруч такого майстра, як Кравченко, мають свободу дій і можуть створювати кількісну більшість під час позиційного наступу.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дніпряни реабілітувалися за поразку від «Оболоні-Бровар» в попередньому календарному матчі чемпіонату. Звісно, час якихось серій ще не настав – вдома СК «Дніпро-1» періодично припускається осічок, але відзначимо, що команда здобула вже чотири розгромні перемоги, вона лідирує за кількістю забитих м’ячів (27 у десяти матчах) та є найбільш видовищною в поточному чемпіонаті (3,4 гола в середньому за матч за її участі).

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

02.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429