Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Чирикал – найкращий тренер 11-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Друга ліга з інтересом стежила за подіями на Житомирщині – там третя команда першості приймала лідера при всього лише двох матчах різниці. Перший офіційний матч між клубами та їх головними тренерами визначав повний розклад не тільки в питанні першого місця, а в конфігурації всієї лідируючої п’ятірки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер мирівської «Дружби» Дмитро Чирикал. Його підопічні обіграли ПФК «Звягель» (1:0 у виїзному матчі), вигравши ключовий матч у боротьбі за лідерство в непритаманному собі стилі.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У випадку поразки та навіть нічиєї в випадку перемоги ЮКСА «Дружба» втрачала б перше місце. При цьому ПФК «Звягель» чотири тури та майже цілий місяць не знав поразок, а під керівництвом Шищенка взагалі не втрачав очок і не пропускав м’ячів (три перемоги із загальним рахунком 11:0). Господарі зберігали та зберігають статус найбільш результативної та найбільш видовищної команди дивізіону, до цього вони лише раз у чемпіонаті покидали поле без забитих м’ячів.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Дружба» не могла розраховувати на травмованих воротаря Бабійчука, захисника Юречка, півзахисників Головка, Казакова та Недолю. Проте втрати ПФК «Звягель», щонайменше, рівні: захисник Власюк, півзахисники Панчишин і Ващишин, нападник Майтак. Двоє останніх – серед найбільш результативних гравців ліги (15 результативних дій, включаючи 13 голів, на двох). Зважаючи на глибину складу, «Дружба» підійшла до десайдера більш боєздатною.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим туром (9:1 проти «Металурга-2») мирівчани оновили три позиції. Замість Казакова вийшов у центрі поля Сторчоус, центрхава Головка замінив не по позиції нападник Грищенко, а замість правого півзахисника Замуренка з’явився Порохня – основний вибір на своїй позиції.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Зазвичай «Дружба» використовує формацію 4-5-1 в практичній реалізації 4-1-4-1, однак команда Чирикала вирізняється тактичною гнучкістю та вмінням використати слабкості суперника собі на користь. На Житомирщині мирівчани зіграли в 4-4-1-1, заточивши двох нападників на пресинг і розтягування захисту суперників, а також наситивши захисний блок. Зазвичай «Дружба» має відчутну перевагу в володінні м’ячем, але цього разу поступилася ініціативою суперникам, натомість, поклавшись на швидкий перехід від оборони в атаку. Наявність висококласних гравців із хорошою школою дозволяла проявляти творчу ініціативу. Промовистий приклад – гол Бандуріна, який видав сольний прохід метрів на 60 із завершальним ударом.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога «Дружби» (сумарний рахунок 13:2), в тому числі – друга поспіль «суха» на виїзді. Від «Звягеля» та «Чайки» мирівчани відірвалися вже на п’ять очок, а також завдяки цій перемозі зберегли перше місце (тому що «ЮКСА» в звітному турі виграла й залишається на відстані одного лише очка від лідера).

Лауреат 11-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Дмитро Чирикал («Дружба» Мирівка)
Середній бал – 4,6

07.10.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429