Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Денис Колчин – найкращий тренер 4-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.

Вінницька «Нива» посеред тижня пережила «шокову терапію» – почесний президент клубу оголосив спершу про тренерську відставку, а потім – про зняття клубу із Групи «А» Другої ліги. На щастя, після плідної розмови всередині колективу, команда продовжила виступи – та ще й здобула виїзну перемогу над одним із найскладніших та найпринциповіших суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Денис Колчин. Його підопічні зуміли обіграти в гостях «Полісся», продовівши свій найрезультативніший матч у новому сезоні.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Здавна подільсько-поліське дербі є одним із найпринциповіших у масовому футболі України, а тут іще й особливі обставини, які спонукали колектив зібрати всі сили заради перемоги у Новоград-Волинському. Ця перемога особливо важлива для «Ниви».

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Не зовсім готовий форвард Коровиков, який міг би зіграти проти колишніх одноклубників. Пройшла вимушена ротація і в центрі оборони, де Найка замінив інший гравець, який повернувся у вінницьку команду, – Андрєєв. До того ж, особливої ретельності та делікатності вимагала від тренерського штабу психологічна робота з колективом.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 4
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Єдиною зміною в стартовому складі після нульової нічиєї стала рокіровка центрбеків, про яку ми вже згадували. Але загалом треба визнати, що тренерський штаб максимально використовує можливості свого складу – чимало гравців із задатками універсалізму, на кожну позицію наповнені змінники.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Виїзна схема сприятлива для вінничан, тому що у них задають тон швидкі гравці, які добре використовують простір та дають темп при контратаках. Номінально використовуючи схему 4-2-3-1, «Нива» вчасно і злагоджено переходила від однієї фази гри до іншої – завдяки цьому команда мала можливість великими силами і атакувати, і оборонятися.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, «Нива» стартувала гірше очікуваного та чергувала різні результати. Однак намітилися дві позитивні тенденції: це другий матч вінничан без поразок і пропущених м’ячів, а також (починаючи з березня місяця) це п’ята перемога «зелено-білих» у шести останніх офіційних виїзних іграх.

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу висловлює свою підтримку Денису Колчину та підтверджує його високу тренерську кваліфікацію, що й довела перемога у складному виїзді.

Лауреат 4-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Денис Колчин («Нива» В)

Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

13.08.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429