Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Денис Колчин – найкращий тренер 30-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 28-го туру Групи «А» та 32-го туру Групи «Б» української Другої ліги

В Групі «А» інтрига за безумовно прохідні два перших місця завершилася достроково, однак все ще зберігалася боротьба за третє місце – стратегічно важливу позицію прямо під лідерами. Для того, щоб за тур до завершення сезону забезпечити собі цю позицію, «Ниві-В» треба було вигравати у Львові – у суперника, який сам тривалий час претендував на місце у трійці. ФК «Львів» не зміг спинити вінничан – 0:3.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Ниви-В» Денис Колчин. Його підопічні завдали розгромної поразки львів’янам на їхньому полі, гарантувавши собі третє місце в Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Завданням «Ниви-В» був вихід у Першу лігу, але коли конкуренти відірвалися, цілі були скориговані до третього місця. Це була та мета, навколо якої об’єднався колектив, тож за тур до завершення чемпіонату вінничани постаралися достроково забезпечити собі третє місце в матчі проти суперника, який цього сезону, нагадаємо, доходив до чвертьфіналу Кубка України та довгий час перебував у трійці лідерів Групи «А».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

З різних причин у матчі не взяли участь захисник Гудак, півзахисники А.Маляренко та Паламарчук. Навесні не грає досвідчений Колінс – лідер півзахисту та перший помічник тренерів на полі. Однак загалом склад був бойовим, а за рахунок грамотного наповнення складу вдалося компенсувати всі втрати.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Незважаючи на зимову втрату двох основних центральних захисників, «Нива-В» зберегла боєздатну оборону. Більше того, прихід гравців із задатками універсалізму дозволив тренерському штабу безболісно перебудовувати футболістів між четвіркою центрхавів та центрбеків, над якими розташовується мобільна група атакувальних гравців.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Зберігши за час зимової перерви основне надбання – потужну оборонну групу, тренерам «Ниви-В» вдалося повністю перелаштувати свою атаку. Раніше команда послуговувалася більше силовими, потужними гравцями, нині ж має цілу групу технічних та рухливих футболістів, які розтягують захисну лінію суперників, змушують їх зриватися на фол та пропускати загострення.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вінницька команда перемогою у Львові сповна реабілітувалася за поразку від “Прикарпаття” у минулому турі. Якісна та переможна зустріч дозволила «Ниві-В» достроково виконати турнірне завдання. Відзначаємо, що, як і належить одному із лідерів, вінницький колектив особливо успішно грає навесні в гостях. Це вже четверта поспіль виїзна перемога «зелено-білих», до того ж, чимало з них здобуто на полях потенційних конкурентів, сильних та незручних за стилем суперників. Такий фінішний спурт засвідчив, що процес перебудови команди у Вінниці проходить за планом.

Лауреат 30-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Денис Колчин («Нива-В»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

27.05.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429