Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Денис Колчин – найкращий тренер 14-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

МФК «Миколаїв» за результатами 10 турів із 14 перебував у зоні підвищення в класі. Ясна річ, для досить молодої команди із Одещини цей виїзд був неабияким випробуванням.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер зорянських «Балкан» Денис Колчин. Його підопічні завдали поразки МФК «Миколаїв» (2:1 на чужому полі), вперше з літа повернувшись у трійку найкращих.
1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Друга команда приймала четверту, між ними – два очка. «Балкани» два роки не вигравали в Миколаєві, і суперник був сильнішим у двох останніх очних зустрічах (які відбувалися ще в Першій лізі та Кубку України). До того ж, за досвідом гравців нині, з нашої точки зору, є певна перевага в МФК «Миколаїв», у якого збереглося більше гравців із першолігових часів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До складного виїзду в Миколаїв «Балкани» підійшли зі втратами: захворів центральний півзахисник Гаврилюк, травмувався вінгер Златов. До того ж, ще в першому таймі через пошкодження довелося замінити універсала Платунова, який дуже сильно проводив останні зустрічі. Не можна сказати, що гості були небоєздатними, проте все ж ці втрати треба враховувати.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Кадровий ресурс зорянців не настільки великий, тому команда старається його використовувати максимально. Порівняно з матчем проти «Енергії» (1:0) зміна в складі була лише одна – замість Тітаєвського вийшов Салюк, повернення якого спричинило перестановки в захисті та середній лінії.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

МФК «Миколаїв» системно грає в три захисники, причому побудова центрального плацдарму мобільна, важко утримати акцент і протистояти цим постійним переміщенням. Тим не менш, «Балкани» знайшли протидію специфічній тактичній схемі суперника, використавши свої 4-4-2 та досягнувши переваги в швидкості, різкості та гостроті створених і реалізованих моментів. Можна сказати, що молода команда Колчина зіграла зріло та прагматично.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога ФК «Балкани» (причому, з різницею в один гол!), безпрограшна серія команди в чемпіонаті досягла п’яти турів. Що цікаво: підопічні Колчина є одними із трьох колективів Другої ліги, які ще не програвали на чужих полях. «Балкани» та «Металург» набрали по 18 очок на виїзді, що є найкращим показником дивізіону.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Денис Колчин («Балкани» Зоря)
Середній бал – 4,8

19.10.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429