Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Денис Хомутов – найкращий тренер 8-го туру VBET UA Другої

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Поки лідер – «Нива» (Бузова) – продовжує йти без очкових втрат, його головним переслідувачем залишається інша команда з Київщини – «Чайка». Старожил дивізіону зазнав на старті розгромної поразки в дербі, й із того часу йде в смузі удач, цього разу перегравши суперника, в якого свого часу відібрав друге місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер СК «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка) Денис Хомутов. Його підопічні завдали поразки миколаївському «Васту» (2:1 на чужому полі), залишивши за собою друге місце при суттєвій активізації конкурентів.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чайка» шість турів поспіль утримує друге місце, а до неї на цій позиції знаходився якраз «Васт». Втім, миколаївський клуб потрапив у турнірну кризу – із останніх п’яти матчів виграв тільки один, отже, опустився аж на сьоме місце й суттєво відстав від групи лідерів. Сили в першому в історії протистоянні двох клубів були нерівними.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до звітного туру з втратами. «Чайка» не змогла задіяти флангових оборонців Пуди та Дубілея (перший – через перебір карток, другий – через інші причини), «Васт» вимушений був обійтися без вилученого в минулому турі захисника Бабенка, а також найбільш досвідченого нападника Берка, оборонця Швиденка та півзахисника Головіна. Втрати суперників у підсумку суттєвіші.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (3:3 вдома з одним із конкурентів – «Реал Фармою») тренерський штаб «Чайки» провів дві заміни. Не вийшли в стартовому складі півзахисники Янковський і Пуди (останній системно закриває місце правого оборонця), натомість, повернулися в стартовий склад вінгер Ндукве і універсал Клименко, спроможний зіграти правого чи центрального захисника та півзахисника.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Чайка» ‒ одна з найбільш тактично гнучких команд дивізіону, вона освоїла відразу кілька ігрових схем (4-4-2, 5-4-1/3-4-3, 4-2-3-1). Що цікаво, тренерський штаб не боїться міняти гравців не по позиціях, використовувати футболістів не в звичних для них амплуа та досить часто пристосовувати формацію під конкретного суперника.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Уже сім турів не знає поразок «Чайка» ‒ чотири перемоги та три нічиїх після поразки 0:3 в стартовому турі від бузівської «Ниви» (ще на самому початку осені). При цьому «Чайка» (разом із «Реалом Фармою») є найкращою й за результатами виїзних матчів – по вісім очок, здобутих у п’яти виїздах.

Лауреат 8-го туру в номінації «Тренер туру в VBET UA Другої ліги»:
Тренер туру – Денис Хомутов («Чайка» Петропавлівська Борщагівка)
Середній бал – 4,6

24.10.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429