Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Богдан Блавацький – найкращий тренер 5-го туру Favbet УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Хоча СК «Дніпро-1» є дебютантом вищого дивізіону, склад у команди укомплектований досвідченими гравцями, вона мала п’ять очок і в випадку перемоги могла зробити ривок у першу п’ятірку. Втім, натомість, поступилася супернику, який програвав три тури поспіль

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Прем’єр-Лізі – головний тренер ПФК «Львів» Богдан Блавацький. Його підопічні в гостях завдали поразки СК «Дніпро-1» – 3:2, здобувши першу з липня місяця перемогу.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для львів’ян мотивація зрозуміла й найвища – в випадку поразки вони залишалися на передостанньому місці, а також продовжували б безвиграшну серію в осінь. Тому після трьох поспіль програшів ПФК «Львів» зібрався й переграв дніпрян у видовищному, результативному матчі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Констатуємо, що напередодні цього матчу кадрова ситуація в обох команд була непростою – у господарів дискваліфікований найдосвідченіший півзахисник Кравченко, травмований захисник Лопирьонок, який був провідним у дніпрян в попередні сезони, у гостей – відсутній Адамюк, який отримуватиме ігрову практику в дублі, а також кілька гравців на мікротравмах.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У львів’ян досить обмежений кадровий вибір, до того ж, уже після початку сезону в закордонний чемпіонат перебрався основний форвард Бруно. Таким чином, Блавацький використовує свої трудові резерви сповна, надаючи максимально можливу ігрову практику кожному гравцю. Порівняно з минулим туром (поразка від «Шахтаря») була лише одна зміна – коли в старті замість Сабіно вийшов Пернамбуко.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Зазвичай львів’яни коригують варіацію однієї схеми – 4-2-3-1 чи 4-3-2-1, при якій особливу роль отримує центровий Мартан, а задня лінія працює синхронно з опорниками, що створює «замок» для суперників по центру. Цього разу умовний «трикутник» у центрі багато працював на відбір, завдяки чому Ренан, Пернамбуко, Альваро отримували простір при швидкому переході від оборони в атаку.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

П’ять турів – це небагато, але досить, щоб окреслити певні ігрові тенденції. ПФК «Львів» після трьох поразок поспіль (від грандів і претендентів на єврокубки) виграв вперше за місяць, причому, обидві свої перемоги команда Блавацького здобула в гостях. Напевно, це дещо окреслює особливості стилю та можливостей команди, але загалом судити про її потенціал зарано – видно, що тренерський штаб вдосконалює, розвиває своїх підопічних, багато хто з яких останнім часом суттєво прогресує.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Прем’єр-ліги:
Богдан Блавацький (ПФК «Львів»)
Середній бал – 4,6

26.08.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429