Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Зубченко – найкращий тренер 4-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів стартового туру Другої ліги сезону 2023/24.

Три клуби без втрат очок за підсумками стартових чотирьох турів у Другій лізі. Проте якщо «Дружба» та ПФК «Звягель» називалися ще перед сезоном, як одні з фаворитів, то «Металург-2» відверто здивував.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер запорізького «Металурга-2» Андрій Зубченко. Його підопічні обіграли кременчуцький «Кремінь-2» (3:1 у виїзному матчі), здобувши ситуативне лідерство та ввірвавшись у трійку найкращих за підсумками третього туру.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був матч шостої проти 14-ї команди. Причому, «Кремінь-2» залишався в числі трьох учасників Другої ліги, в яких у цьому сезоні все ще не було очок, а «Металург-2» ‒ в числі трьох, хто взагалі не втрачав очок. У минулому сезоні запорізький резерв двічі переграв кременчуцький – 2:0 вдома, 4:0 на виїзді.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві «двієчки» до певної міри залежні від календаря перших клубних команд. У цьому плані кращим було положення господарів – «Кремінь-2» отримав із першої команди півзахисників Ждановича та П’ятибрата, воротаря Оксененка. Також вперше проти колишніх одноклубників могли зіграти півзахисники Златьєв і Рокотянський, яких «Металург» віддав в оренду «Кременю».

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (виїзна перемога 2:0 над «Локомотивом») тренерський штаб «Металурга-2» оновив відразу сім позицій – усі, крім воротаря, центрбеків і нападника. Так, замість Корнійчука, Страдса, Кузьмовича, Хуссіна, Іродовського, Толока та Куралєха в Кременчуку вийшли Івасюк, Завгородній, Коваленко, Васильченко, Курахін, Ковальський і Юдін.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металург-2» системно грає в рамках формації 4-5-1 (найчастіше в її реалізації 4-1-4-1). Особливу роль в грі команди відіграє півзахисник Близнюк, якого системно використовують у якості нападника. Він покриває велику територію поля, добре взаємодіє з вінгерами та атакувальними півзахисниками, вивільняє зони, чим ефективно користуються його одноклубники.

 1. Накопичувальний критерій – 5
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Металурга-2». Вражаючий результат, зважаючи на те, що ця команда – одна з наймолодших у чемпіонаті, відпустила низку гравців у дорослий футбол і доукомплектувалася виконавцями 16-18 років. Факт, щоб підтвердити вищесказане: це був перший випадок у сезоні, коли запорізький резерв зіграв з молодшим суперником (середній вік гравців «Металурга-2» в цьому матчі – 19,1, «Кременя-2» ‒ 19 років рівно).

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Андрій Зубченко («Металург-2» Запоріжжя)
Середній бал – 4,6

29.08.2023
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429