Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Тлумак – найкращий тренер 3-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


Абсолютний чемпіон Другої ліги «Агробізнес» проводив дебютний домашній матч у рідному місті. Це накладало на господарів додаткову відповідальність, а тим більше – під час візиту одного із лідерів та фаворитів сезону. Тим не менш, волочищани поступилися – 0:2
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Волині» Андрій Тлумак. Його підопічні стабільно демонструють переможну та результативну гру, розділяючи лідерство у Першій лізі за підсумками трьох турів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Непростий виїзд – а західноукраїнські протистояння в чемпіонаті України завжди славляться бойовитістю та принциповістю. Статус одного із лідерів – тепер проти волинян налаштовуються особливо. Необхідність правильно налаштувати колектив на міцний колектив новачків ліги – зі всіма цими викликами тренерський штаб лучан справився.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Загалом, суперники прийшли до матчу в максимально наближених до оптимальних складах. Але у волинян відзначимо кілька важливих нюансів. По-перше, продовжує лікуватися Яковлєв – весняний лідер команди. По-друге, виходить на оптимальну форму універсал Неплях, який нещодавно відновився й лише починає грати після травми (це був його лише другий вихід на поле, і вперше – в основі).
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Оборона волинян здобула остаточний вигляд з поверненням Сімініна, який відзначається досвідом та лідерськими якостями. Неплях за рахунок універсалізму спроможний допомогти на кількох різних позиціях. За нинішньої плавної схеми повну свободу для розкриття всіх своїх здібностей отримали Кожанов та Хагназарі. Нарешті, форвард за такої схеми виконує особливу роль – Козьбан не лише завершує атаки, а й багато пресингує, виграє чимало боротьби.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Відзначимо, передовсім, що штаб Тлумака використовує незвичну тактику, яку, залежно від фази гри, можна трактувати як 5-2-2-1 або 3-4-2-1. Ця схема має низку переваг як при оборонній грі, так і при швидкому переході між різними фазами взаємодії. По ходу гри (особливо із зміною Герасим’юка на Кравченка) волинянам вдавалися успішні перебудови.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це третя поспіль перемога луцької команди, однак треба відзначити, що попереду ще чимало випробувань, у тому числі – й клубами, яких можна відносити до потенційних конкурентів у боротьбі за найвищі місця. Тож літня форма «Волині» – це заявка на визнання, а саме визнання доведеться здобувати тяжкою роботою що туру.
Лауреат 3-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Андрій Тлумак («Волинь»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

06.08.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429