Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Тлумак – найкращий тренер 27-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


До кінця сезону залишається всього кілька турів, тому матчі такого масштабу, як той, що був у Луцьку, стають доленосними. «Волинь» зустрічалася з безпосереднім конкурентом у боротьбі за підвищення в класі й здолала його, піднявшись на друге місце.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Волині» Андрій Тлумак. Його підопічні переграли «Колос» із рахунком 2:1, піднявшись на найвище для себе місце в турнірній таблиці за останніх десять турів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Про цінність перемоги над конкурентом годі й говорити – це класичний, хрестоматійний «матч за шість очок», переможець якого здобуває серйозну стратегічну перевагу. До того ж, при останніх осічках багатьох команд із числа претендентів на УПЛ, «Волинь» вийшла на ту магістраль, коли все в заключних чотирьох матчах сезону буде залежати тільки від неї.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У переможному матчі з «Прикарпаттям» був вилучений універсал Петько, давно відсутній, але потихеньку оговтується від травми Неплях, наслідки пошкодження ще відчуває вінгер Волошинович, що не дозволяє задіювати його на весь матч. По ходу гри також були заміни по травмах у волинян. Звичайно, глибина запасу претендента на підвищення в класі має враховувати такі обставини, але все одно ці кадрові питання були відчутними.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем, виграним в Івано-Франківську, тренерський штаб волинян провів лише одну рокіровку в стартовому складі, але вона вплинула відразу на дві позиції та цілий фланг. Замість Цюпи вийшов Климець (провів потужний матч), який зайняв місце лівого хава, а Западня опустився нижче по краю. Після його травми в перерві довелося випускати якраз Цюпу.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тактичні побудови Волині, загалом, награні та незмінні в більшості матчів – побудова 4-1-4-1 із Курком у ролі ключового «хвилеріза» та легіонерами Бартуловичем і Хагназарі в вигляді центральних півзахисників широких повноважень. Зміни проводилися, загалом, по позиціях (у тому числі, й вимушені), лише в кінцівці номінальний захисник Ульянов вийшов на стримання, замінивши хавбека Бартуловича.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це четверта поспіль перемога «Волині», яка не програє з березня місяця (необов’язкова домашня осічка з краматорцями), до того ж, ігровий прогрес лучан спричинив і турнірний підйом. Команда вийшла із кризи, в яку потрапила після зимового зняття очок, і вперше з листопада місяця піднялася на друге місце.
Лауреат 27-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Андрій Тлумак («Волинь»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

07.05.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429