Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Тлумак – найкращий тренер 22-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


У першому колі «Оболонь-Бровар» сенсаційно здолала в Луцьку «Волинь», але то був не перший і не останній вдалий результат киян у матчах із фаворитами сезонів. Однак цього разу «гроза авторитетів» зазнала поразки від лучан на своєму полі – 2:4.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Волині» Андрій Тлумак. Його підопічні взяли реванш у оболонців за поразку в першому колі з аналогічним рахунком, що дозволило їм піднятися на п’яте місце.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перемога над оболонцями була важливою для «Волині» з кількох причин – вона давала змогу дещо скоротити відставання від одного із конкурентів, а також це був реванш і свого роду психологічна реабілітація за поразку в першому колі. Особливо суттєво: «Оболонь-Бровар» не знала поразок у чемпіонаті впродовж 9 матчів ще з вересня місяця. Це підтверджує думку, що «Волинь» здобула перемогу над добре організованим, незручним для себе за стилем, суперником.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Кадрові втрати не дуже численні, але суттєві. Так, через вилучення Курка в минулому матчі цього разу з’явилася проблема в опорній зоні (прямої заміни на цій позиції, можливо, й не існує). А серед травмованих все ще лишається універсал Неплях – якраз один із тих, хто міг би закрити проблемні, сумнівні позиції.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Єдина зміна, порівняно з нічийним матчем проти СК «Дніпро-1», стосувалася опорної зони. Курка спробував замінити по позиції Зінкевич, який зазвичай грає трішки вище. Зважаючи на наявність досвідченого Бартуловича, це завдання спрощувалося. Але все одно така перестановка змушувала «Волинь» грати значно обережніше.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
При номінальній схемі 4-1-4-1 «Волинь» діяла творчо, гравці групи атаки багато імпровізували, зміщуючись на інші позиції, міняючись зонами, видаючи сольні рейди. При пошуку оптимальних рішень на чужій половині поля це дуже допомагало – розтягувало задню лінію оболонців, давало гостям перевагу в швидкості. Заміни останніх хвилин (вихід Цюпи та Петька) більшою мірою були спрямовані на заспокоєння гри та утримання рахунку.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Волинь» не програє три останніх тури, здобувши за цей відрізок 7 очок із 9 можливих. Втім, навесні була особливо прикра втрата очок у матчі з «Авангардом» – та й не забуваємо про зняття 6 очок, тож лучанам доведеться запастися терпінням і уникати непередбачених осічок, щоб надалі скорочувати відставання від трійки лідерів.
Лауреат 22-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Андрій Тлумак («Волинь»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

14.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429