Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Тлумак – найкращий тренер 11-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

Гучний результат у західній групі – вперше в сезоні втратив очки «Лівий берег», і першої поразки лідеру завдали львівські «Карпати», які також ставлять максимальні завдання.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер львівських «Карпат» Андрій Тлумак. Його підопічні завдали поразки столичному «Лівому берегу» (2:0 на своєму полі), обірвавши безпрограшну серію лідера, яка тривала з початку чемпіонату.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Що тут говорити – ключовий результат як для турніру в цілому, так і для перспектив команд лідируючої п’ятірки Групи «А». Львів’яни вперше в сезоні піднялися на друге місце, «Лівий берег» скоротив свою перевагу над найближчими переслідувачами з п’яти до трьох очок. Інтрига в цілому загострилася. Команд, які б не втрачали очок, у Другій лізі 2021/22 більше не залишилося.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Львів’яни підійшли до матчу із серйозними втратами – через перебір карток не міг зіграти найбільш досвідчений захисник Сімінін, через пошкодження – півзахисник Чачуа. Втім, свої втрати були в гостей – «Лівий берег» через різні обставини не зміг задіяти зіркового ветерана – воротаря Реву, захисника Карамушку, півзахисника Ксьонза (як і оборонець Іщенко, він – колишній гравець «Карпат», для якого це був би особливо важливий матч).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (перемога 2:1 в гостях у вінницької «Ниви») тренерський штаб львів’ян провів три зміни в стартовому складі. Замість дискваліфікованого Сімініна вийшов по позиції Маткобожик. Дударенка за рішенням тренерів зліва у захисті замінив правий оборонець Заставний. А замість Чачуа, який не потрапив у заявку, з перших хвилин вийшов Будник, який недавно відновився після травми (Гуменюк номінально грав під ним і Кожановим).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Карпати» залишилися вірними напрацьованій формації гри в три центрбеки – цього разу вона була реалізована в схемі 5-4-2/3-5-2. Цікаво, що «Лівий берег» під керівництвом Бузника також уміє зіграти за подібною схемою, тож львів’яни виконували три основних завдання: позбавлення швидких гравців гостей простору, зв’язування козирів суперників у середині поля та максимально швидкий перехід від оборони в атаку.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це п’ята поспіль перемога львів’ян у чемпіонаті. Вибувши з Кубка України, зосередившись суто на чемпіонаті, де «Карпати» мають максимальні завдання, вони зуміли першими призупинити лівобережців, хоча цей клуб вирізняється і системним підходом до розвитку, і думаючим, прогресивним тренерським штабом, і дуже непоганим підбором гравців. Отже, львів’яни здобули перемогу в матчі, за яким можна робити висновки, а також порадували рекордну аудиторію – 9200 глядачів зібралося на матчі вперше в Другій лізі 2021/22.

Лауреат 11-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Андрій Тлумак («Карпати» Львів)
Середній бал – 4,8

04.10.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429