Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Пархоменко – найкращий тренер 23-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19

На відміну від першого кола, коли суперники зіграли внічию, цього разу зорянці обіграли «Агробізнес». Завдяки перемозі над цим суперником «Балкани» наздогнали за очками «Інгулець» і розділяють з ним 7-8 місця у турнірній таблиці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Балкани» Андрій Пархоменко. Його підопічні переграли «Агробізнес» із рахунком 2:0 на виїзді, і тепер вони в п’ятірці найкращих за результатами матчів суто весняної частини сезону.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виїзні матчі не дуже давалися зоряницям, вони не вигравали в гостях із жовтня місяця. А тут іще й «Агробізнес» – суперник, загнаний у глухий кут турнірною ситуацією, який не мав права втрачати очок, а в першому колі відбирав їх у «Балкан». Гостьова перемога дозволила команді з Одещини закріпитися у верхній половині таблиці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До відповідального виїзду «Балкани» підійшли з численними втратами – через перебір карток не могли зіграти універсали Пєнов і Платунов. Травма давно не дає змоги зіграти М.Златову та Герасимцю. Зважаючи на те, що ці гравці зазвичай виступають основними на флангах (а Герасимець у «Балканах» навіть не без успіху випробував позицію форварда), це були досить болісні втрати.  

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо три зміни порівняно з програним матчем із «Металістом 1925» – Любчак, Паламар та Болокан вийшли замість Платунова, Гаврилюка та Пєнова, причому, ці зміни призвели до певних тактичних перебудов (про це пізніше). Якщо Болокан більшою мірою виконував бігову роботу та пресинг, то Паламар значно загострив атакувальну гру «Балкан» та виступив зв’язковим між лініями. Вихід досвідченого Любчака також допоміг керованості захисту.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Застосувавши номінальну схему 4-2-3-1, «Балкани» вдало перешиковувалися від однієї фази гри до іншої. Особлива роль Паламара, не лише атакувального півзахисника, а й часто завершувача атак, небезпечного як на вістрі, так і другим темпом. Явна зарядженість на удар – відразу 16 в бік воріт, 5 із них – у площину. Досить швидка, агресивна гра зі стрімкими перебудовами. Вдало обрана тактика на цей виїзд.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Балкани» реабілітувалися за прикру поразку від «Металіста 1925» наприкінці матчу минулого туру – далі треба сподіватися на більш стабільні результати. Відзначаємо, що зорянська команда вперше цього року виграла на виїзді. Але загалом цього року виступає потужно й розділяє 3-5 місця за підсумками п’яти турів 2019 року.  

Лауреат 23-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Андрій Пархоменко («Балкани»)

Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання
22.04.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429