Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Пархоменко – найкращий тренер 14-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19


«Балкани» довгий час лишалися разом із «Агробізнесом» останніми, кому все ще не вдавалося виграти восени. Непростий виїзд у Краматорськ, здавалося, не особливо обнадіював на завершення цієї серії. Проте зорянці зуміли проявити волю до перемоги та здобути три очки в матчі з «Авангардом» – 2:1.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Балкани» Андрій Пархоменко. Його підопічні зуміли перервати серію невдач, відштовхнутися від небезпечної зони та переломити хід поєдинку, який невдало складався для них.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Не найбільш показовий матч для турніру в цілому, але для «балканців» його вагу важко переоцінити. Зорянська команда опинилася у компанії із кількох клубів, які зависли прямо над небезпечною зоною. Це означало, що їй конче потрібно перемагати, щоб підніматися вгору та переривати невдачі.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Попри відсутність кількох гравців, кадрову ситуацію у зорянців можна вважати робочою, нормальною (тим більше, команда пропускала минулий тур через зняття з турніру «Кобри», отже, був час підготуватися, все обдумати, відпочити). А от «Авангард» міг би задіяти й більш бойовий склад, якби в строю були захисник Мірошник, форварди Баранник та Хомченко.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Номінально порівняно з попереднім матчем (1:1 з «Оболонню-Бровар») тренерський штаб виконав лише дві перестановки в стартовому складі – Платунов вийшов замість Ільницького, а Кабанюк – замість Герасимця. На ділі ж рокіровки зумовили суттєві перестановки, команда перебудувалася, додалося швидкостей і це лише наростало по ходу гри.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Треба сказати, що «Балкани» – одна із тих команд, яким вдається досить спокійно перебудовуватися у тактичному плані із 4-2-3-1 в 4-1-4-1, а в окремих матчах, коли цього вимагає ситуація, зорянці навіть ідуть ва-банк, нарощуючи свій атакувальний тиск. Так сталося і в Краматорську.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це перша осіння перемога зорянців – на сьомий тур після останньої за часом, яка сталася ще в кінці серпня. Давненько не вигравали «Балкани» в гостях – від самого початку чемпіонату, стартового туру. Зрозуміло, поки що про стабільно успішну гру та результати говорити зарано, але для самої команди вдалий виїзд у Краматорськ – найважливіша подія осені.
Лауреат 14-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Андрій Пархоменко (ФК «Балкани»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.10.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429