Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Анатолій Безсмертний – найкращий тренер 16-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


«Минай» лідирує в Групі «А», однак виявився вразливим напередодні виїзду в Житомирську область. Не маючи часу на відновлення після кубкового матчу з «Динамо», а також вимушено граючи без кількох важливих гравців, команда зіграла з «Поліссям». І один із переслідувачів обіграв закарпатців, зрівнявшись із ними за очками.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Полісся» Анатолій Безсмертний. Його підопічні завдали поразки «Минаю» – 1:0, наздогнавши лідера напередодні завершення осінньої частини сезону.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
З точки зору турнірної боротьби це був визначальний матч для житомирян – останній домашній цьогоріч, до того ж, при очному матчі конкурентів між собою у Вінниці («Нива» – «Калуш»). Перемога в ньому дозволила господарям вийти на чисте друге місце в Групі «А» напередодні виїзду до одного із аутсайдерів.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У житомирян з різних причин були відсутні атакувальні півзахисники Скепський та Немтінов, у минайців – захисник Допілка (він давно в лазареті), а також гравці середньої лінії Кополовець та Микуляк. Ще не в оптимальній формі після травми форвард Нурієв.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (виграним у Калуші) тренерський штаб вдався лише до однієї перестановки – замість Скепського в групі атаки з’явився Семчук. Із особливих рішень відзначимо правого півзахисника Поручинського нижче по флангу (давно награне).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Полісся» часів Безсмертного ефективно використовує схему 4-2-3-1. Вона зручна для житомирян тим, що будує дві лінії редуту (захисники і два опорники над ними), а також дає можливість групі атаки ефективно розподіляти сили, мінятися зонами, імпровізувати. Команда заточена на швидкий перехід від оборони в атаку, де є досвідчені гравці, здатні взяти гру на себе, загострити, пробити.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Другий тур поспіль «Полісся» мінімально виграє у прямого конкурента в боротьбі за медалі. За чотири останніх тури команда не пропустила жодного м’яча, здобувши десять очок із 12-ти можливих. Наслідком цього став поступовий, але впевнений турнірний прогрес – від шостого місця в 12-му турі до нинішнього першого-другого. Дається взнаки наявність досвідчених гравців із досвідом виступів на більш високому рівні.
Лауреат 16-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Анатолій Безсмертний («Полісся»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

05.11.2018
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429