Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Анатолій Безсмертний – найкращий тренер 10-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Тур посеред тижня став справжнім випробуванням для «Полісся» та «Вересу» – двоє претендентів на медалі та підвищення в класі зустрічалися одне з одним, розділяючи перед звітним ігровим днем 3-4 місця за рівності очок.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Анатолій Безсмертний. Його підопічні переграли прямого конкурента в боротьбі за вихід у Першу лігу – «Верес» – із рахунком 2:0, вийшовши на чисте друге місце в Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, матч був центральним у північно-західній групі з точки зору турнірної важливості. По-друге, є вже принциповість у цьому протистоянні, вистачає кадрових перетинів, а житомиряни не перемагали «Верес» вдома з 2000 року. До того ж, саме «Полісся» виступає нерівно, в минулому турі вдруге в сезоні програло в Хмельницькому, давши суперникам себе обігнати. Важливість цієї перемоги з точки зору стратегії в чемпіонаті важко переоцінити.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Полісся» підійшло до матчу в оптимальному, на сьогоднішній день, складі, внісши в заявку на гру всіх наявних футболістів (крім, хіба що, дозаявленого вже в вересні Яцика – у нього травма). А от у «Вереса» все ще не міг вийти на поле травмований Тимофієнко – вінгер, який цього року непогано себе проявляв у складі рівненського колективу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Навіть після поразки в Хмельницькому склад житомирян не зазнав радикальних змін. Єдина рокіровка – зміна Адаменка на Швеця в центрі захисту (відлуння матчу з «Поділлям» – у захисника розтяг м’язу на нозі), а в іншому застосовувалася награна та випробувана побудова. Можна сказати, що «Полісся» чітко визначилося з основою й уникає її радикальних перебудов.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінальна схема команди – це класична на сьогодні 4-2-3-1, але при цьому відзначаємо особливу роль Боровця та Немтінова, які в фазі атаки діють високо, зміщуються, підтримують наступ. Також «Полісся» полюбляє в другому таймі суттєво освіжати групу атаки й середню лінію – до речі, заміни посприяли тому, що господарі закріпили свою перевагу.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, виступ житомирян ще нерівний, але є одна обставина. Дуже сильно грає команда на своєму полі. Цього сезону «Полісся» виграло всі 4 домашніх матчі із загальним рахунком 9:1, хоча після відродження та повернення в Другу лігу довгий час грало в райцентрах області, лише другий матч провівши в рідному місті після реконструкції «Спартак-Арени». Здається, аншлаг і палка підтримка місцевої публіки стали ще одним козирем житомирської команди.

Лауреат 10-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Анатолій Безсмертний («Полісся»)

Середній бал – 4,6

19.09.2019
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429