Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Альберт Шахов – найкращий тренер 18-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

У Луцьк приїхала четверта команда першості з мінімальним відставанням від третього місця. «Альянс» виглядав фаворитом протистояння, натомість продовжив безвиграшну серію проти незручного для себе суперника.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер луцької «Волині» Альберт Шахов. Його підопічні обіграли липоводолинський «Альянс» (1:0 на власному полі), піднявшись на два рядки далі від небезпечної зони.

 1. Номінальний результат команди – 5
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Поточне турнірне положення називало фаворитами гостей, але справедливо буде відзначити, що «Альянс» пережив кілька суттєвих кадрових втрат і на виїзді не вигравав із вересня. До того ж, як би не відрізнялися склади луцької команди цього та минулого сезонів, підтвердилася закономірність – «Волинь» для підопічних Ярошенка незручний суперник (+0=2‒2).

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів були свої травми – ще з вересня в лазареті універсал оборони Мартинюк, не міг провести весь матч креативний іранець Хагназарі. Проте треба визнати, що «Альянс» підійшов до цього туру з великими для себе втратами – через травми не можуть допомогти лівий край Рогозинський і опорник Лучик, дискваліфікація залишила поза грою центрбека Непляха та атакувального півзахисника Шарая.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Номінально «Волинь» провела лише дві зміни в стартовому складі порівняно з програним матчем у Хмельницькому (2:0 для «Поділля») ‒ Чепелюк з’явився замість Хагназарі в півзахисті, а форварда Кобзаря не по позиції замінив лівий хав С.Кристін. Насправді ж перестановки були масштабнішими: центрбек Войтіховський вийшов в атаці (його місце зайняв досвідчений Кучеренко, який у новій команді більше грав «хвилеріза»), вінгер Чернов, який весь сезон грав правого захисника, повернувся на притаманнішу собі позицію, а вниз опустився хавбек Климець (який більше грає ліворуч).

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Проти «Альянса» з його чітко структурованою схемою 4-1-4-1/4-3-3 лучани ризикнули зіграти в 4-4-2 (в конкретній реалізації 4-4-1-1). Особливу роль відігравав високий захисник Войтіховський в атаці – нав’язував боротьбу, вигравав багато м’ячів, утримував увагу захисників суперників. А коли гра розігрілася, штаб господарів випустив низку швидких футболістів, один із яких – Кобзар – забив переможний м’яч.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що «Волинь» нестабільна, і одну з наймолодших команд змагання не можна в цьому винуватити. Тому просто відзначимо, що проти такого складного суперника, як «Альянс», лучани продовжили свою безпрограшну серію, а також уже три тижні не пропускають на своєму полі. Ця перемога дозволяє підопічним Шахова дещо відірватися від переслідувачів із небезпечної зони.

Лауреат 18-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Альберт Шахов («Волинь» Луцьк)
Середній бал – 4,6

16.11.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429