Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер четвертого туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

Фото: olimpik.com.ua

«Верес» перші три матчі у Прем’єр-лізі завершив безгольовими нічиїми. Однак колектив дуже прагнув перервати цю серію, тож у Кропивницькому зумів здобути вольову перемогу над «Зіркою» (3:1).

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні зуміли здобути перемогу над кропивничанами, проявивши високі вольові якості та вдало реалізувавши більшість.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Історична найперша перемога «Вереса» здобувалася всупереч обставинам – в гостях, поступаючись у рахунку, зробивши низку перестановок по ходу поєдинку. Важко переоцінити важливість цього результату для рівнян. А ще варто відзначити, що команда вперше цього сезону забила й пропустила, перервавши нічийну серію.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Проблеми зі складом у «Вереса» були, однак їх вдалося вирішити за рахунок статусних придбань та глибини складу. Лівий фланг ослабився через відсутність Западні, центр півзахисту – Морозенка, однак пацієнтів лазарету замінили досвідчені Сімінін та Федорчук. Пізніше вийшов і Кобин. Таким чином, літні придбання дозволили компенсувати відсутність гравців, які у минулому сезоні були основними.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Передовсім, привертає увагу особлива роль Гриня, який багато працював на просторі, маючи свободу переміщень. Відзначимо також універсалізм Сімініна, який зіграв на лівому фланзі так же вправно, як і на більш звичному для себе правому. В іншому гравці діяли відповідно до своїх звичних тактичних завдань, тож були використані на позиціях, на яких діють найчастіше.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Рівнянам не вдалося виконати все задумане у першому таймі, команда потребувала підвищення швидкості та синхронності своїх дій. Але дуже важливо, що перерву тренерський штаб «Вереса» використав напрочуд ефективно. По-перше, вдалося знайти слова, щоб підбадьорити гравців і спонукати їх до активніших дій. По-друге, кожна із замін принесла бажаний результат.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, «Вересу» дорікали трьома безгольовими нічиїми поспіль, однак нині, після перемоги у Кропивницькому, виявилося, що це вже четвертий поспіль поєдинок їхньої безпрограшної серії, що непогано для новачків Прем’єр-ліги. Можливо, саме цей перехідний період допоможе колективу остаточно адаптуватися на новому для себе рівні.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вірт («Верес»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

07.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429