Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 10-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги.

«Верес» зумів вистояти в гостях з «Динамо» (0:0), чим зробив велику послугу «Шахтарю», що боровся за повернення на перше місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Вересу» Юрій Вірт. Його підопічні зіграли внічию В Києві, зробивши свій вклад в чемпіонську інтригу навколо першого місця.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для новачків Прем’єр-ліги (а, попри дозаявки іменитих новачків, рівняни мають саме такий статус) виїзна нічия з «Динамо» – велике досягнення. Тим більше, рівняни завдяки цьому наразі зберегли собі четверте місце з хорошими шансами на трійку найкращих.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Рівняни не могли розраховувати не лише на давно травмованого Гриня, а й на провідного центрального захисника Іщенка. Утім, у минулому турі проти «Ворскли» вже була випробувана пара Адамюк – Борзенко, а за рахунок досвіду місце праворуч в обороні впевнено займав Кобин.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Рівняни повністю повторили свій склад у турі тижневої давнини, тож обійшлися без радикальних чи ризикованих рішень. Деякі перелаштування (як-от на флангах оборони) були насправді звичними й прийнятними для досвідчених універсальних футболістів Кобина та Сімініна.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Верес» відзначився ефективною грою в обороні, а відразу після відбору старався переходити від оборони в атаку. Володіючи швидкісними гравцями, тренерський штаб вдало підтримував темп замінами на флангах, а в кінцівці зробив більш в’язким і продуктивним центр поля завдяки виходу Морозенка замість форварда. Команда гостей досить високо пресингувала й відзначилася хорошою функціональною готовністю.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх трьох турах «Верес» набрав 7 очок із 9 можливих, не знаючи поразок. А в гостях команда грає взагалі чудово, взагалі не знаючи поразок у виїзних матчах (3 перемоги та 3 нічиї). Зважаючи на те, що посеред тижня рівняни ще й грали в кубку, зумівши правильно розподілити сили не в ущерб результату, це додатковий бонус для сезонної стратегії Юрія Вірта.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вірт («Верес»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

25.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429