Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 7-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

«Зоря» стартувала не надто переконливо, із шести попередніх матчів вигравши всього один при двох нічиїх та трьох поразках. Однак луганській команді вдалося не просто здобути першу домашню перемогу, а завдати «Чорноморцю» за весь час протистоянь (5:0).

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб. Його підопічні вдало зіграли проти суперника, який щойно пережив тренерську рокіровку, тому був особливо мотивованим.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для «Зорі» ця перемога – надзвичайно важлива. Команда до цього в новому сезоні ще не забивала більше одного м’яча за гру, та й взагалі взяла темп середняка. А розгромна перемога над одеситами, які минулого сезону двічі відбирали очки в луганців і перетиналися з ними й у весняному турнірі верхньої шістки, однозначно додасть команді впевненості.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Суттєва втрата луганської команди уже давно відома – відсутність бразильців Рафаеля Форстера та Пауліньо, на яких «Зоря» поки не може розраховувати. Тільки-но повернуся після травми Пилявський, який вперше вийшов у основному складі. Однак до позитиву відносимо дозаявку Караваєва, перегляд бразильця Бруну, який може посилити атаку «Зорі», а також поступове вливання інших новачків у гру команди Вернидуба.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Ротацію, проведену Вернидубом, варто визнати вдалою. Поступово набирають кондиції та призвичаюються до нової команди Лунін, Прийма, Андрієвський, Луньов та Юрі. Інших тренерський штаб підпускає бережно, через заміни та рокіровки. Словом, незважаючи на щорічні втрати, команда старається їх успішно компенсувати, а це – циклічний процес, який вимагає певного часу на перебудову.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Отримавши ранню перевагу, тренерський штаб луганців не спинявся на досягнутому й нарощував оберти. У другому таймі, вже маючи переконливий рахунок на свою користь, Вернидуб вдало провів заміни, з виходом Караваєва замість Юрі висунувши Громова на вістря (таке випробування також, здається, планувалося). А також перевірив можливості Сватка як правого захисника, коли випустив його наприкінці гри замість Опанасенка.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У новому сезоні це перша домашня перемога команди Вернидуба, а також лише другий матч без пропущених м’ячів для «Зорі». До того ж, перша розгромна перемога – і перший з квітня 2016 року матч (після кубкового з «Волинню»), коли луганці забили більше чотирьох м’ячів за гру.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вернидуб («Зоря»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

28.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429