Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вернидуб – найкращий тренер 13-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

Незважаючи на статус новачка УПЛ, чемпіон Першої ліги ФК «Маріуполь» укомплектований гравцями, яким позаздрили б чимало клубів-старожилів елітного дивізіону. І команда під керівництвом Бабича мала намір вигравати домашній матч із потенційним конкурентом за місце у першій шістці, сподіваючись на втомленість та емоційну виснаженість луганців після матчу Ліги Європи. Однак вийшло інакше: «Зоря» зібрала всі сили, а господарі зазнали поразки – 2:5.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб. Його підопічні продовжили вдалу серію – обіграли суперника, який досить вдало стартував на новому для себе рівні.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Зорю» критикували останнім часом за велику кількість нічиїх, за невдалі результати початку осені. ФК «Маріуполь», навпаки, виступав настільки сильно, що у першому ж сезоні після повернення в УПЛ називався багатьма фахівцями потенційним претендентом на єврокубки чи навіть медалі. Перемога в гостях у своєрідному дербі – велике досягнення луганського колективу й порція впевненості в своїх силах для амбітної команди Вернидуба.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Назагал, у господарів втрат було більше – дискваліфікація Яворського, травми Кирюханцева, Горбунова та Чурка. Однак і в гостей були кадрові проблеми. Скажімо, тривала відсутність Калитвинцева-молодшого, який, безперечно, допоміг би на фланзі півзахисту. Або погіршення травми захисника Прийми, котрого довелося міняти вже у першому таймі матчу з німецькою «Гертою».

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначаємо досить мобільну схему, яку обрав Вернидуб, а також те, як головний тренер реагував на події на полі. Він приймав рішення, які, на перший погляд, могли бути незрозумілими – скажімо, заміна ще до перерви Харатіна після обрізки або зняття з гри Юрі, котрий заробив два пенальті. Однак всі вони були спрямовані на досягнення гри, яка відповідала б баченню тренерського штабу. У підсумку вони спрацювали.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У півзахисті «Зоря» почувалася досить вільно – це й стало визначальним для перемоги. Центр півзахисту діяв мобільно, вінгери дуже швидко переходили від оборони в атаку. Команда застосовувала ефективний високий пресинг та швидко втікала на чужу половину відразу після відбору м’яча. Це визначило підсумок відразу кількох результативних атак.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вольова перемога «Зорі» дозволила їй обійти «Маріуполь». Команда намагається закріпитися у першій шістці й створити плацдарм для підйому в трійку. Загальна безпрограшна серія луганців досягла вже семи матчів і триває вже більше місяця як на внутрішній, так і на континентальній арені. Якщо враховувати, що серед суперників команди під керівництвом Юрія Вернидуба були суперники калібру «Динамо», «Атлетика» та «Герти», це можна назвати підтвердженням класу та прогресу «Зорі».

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вернидуб («Зоря»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

24.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429