Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Шаран – найкращий тренер 32-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліг

Наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран. Його підопічні гідно зіграли в заключному турі з «Шахтарем», забезпечили собі місце у п’ятірці найкращих Прем’єр-ліги сезону 2016/17 та знову кваліфікувалися у Лігу Європи.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ясна річ, інтрига в єврокубковому питанні існувала, адже у випадку перемоги «Чорноморця» над «Динамо» підопічні Шарана також мусіли б тільки перемагати у протистоянні з «Шахтарем». Однак кияни виставили в умовно-домашньому матчі в Одесі основний склад, у той час, як Фонсека в Олександрії – експериментальний із значною часткою молоді.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрове питання цього сезону в «Олександрії» стоїть дуже гостро. Навряд чи була в Прем’єр-лізі інша команда, яка настільки б страждала від травм та різного плану дискваліфікацій. На матч із «гірниками» тренерський штаб господарів не зміг задіяти травмованих Путраша, Чорнія, Козака, дискваліфікованих Чеботаєва та Микицея. Кожен із них (як і не зовсім здоровий Шендрик, який провів матч у запасі) міг би посилити команду й претендувати на місце в основному складі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Олександрійська команда грамотно наситила склад, тому навіть за відсутності низки гравців залишається боєздатною. Багато в чому допомагає й універсалізм гравців (як того ж Сімініна, який встиг по ходу сезону випробуватися в різній оборонній роботі). Наявний кадровий потенціал команда використовує сповна.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Олександрійська команда успішно використовує схему, яку можна описати як 4-2-3-1. По ходу гри вінгери ефективно співпрацюють з форвардом, а атакувальний півзахисник Грицук має свободу в організації комбінаційної гри. При цьому здвоєний центр Запорожан – Огиря виступає як першим редутом оборони, так і організатором початкової фази атак після відбору. Шаран по ходу гри може керувати темпоритмом команди – згадаймо, як заміною Поляруса на Куліша він спершу наростив тиск на оборону суперників, а наприкінці, знявши Пономаря і випустивши М’ягкова, наситив центр поля на користь існуючого результату.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Другий сезон поспіль «Олександрія» виходить у єврокубки, іще на крок покращивши своє турнірне положення у Прем’єр-лізі. Це була третя поспіль нічия команди Шарана, однак, як бачимо, і такого результату виявилося достатньо, щоб гідно завершити чемпіонат і кваліфікуватися в Лігу Європи.

Лауреат 32-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Володимир Шаран («Олександрія»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

01.06.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429