Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Ковалюк – найкращий тренер 8-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

«Прикарпаття» досить солідно проводить сезон, після стартової поразки від «Агробізнесу» лише раз втративши очки. У восьмому турі івано-франківська команда здолала з рахунком 1:0 ФК «Львів» – і це була перемога над стратегічно важливим суперником.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Прикарпаття» Володимир Ковалюк. Його підопічні здобули перемогу над львів’янами – своїми конкурентами в боротьбі за медалі та підвищення у класі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Львів’яни не знали поразок упродовж чотирьох турів, до того ж, ця команда має у своєму розпорядженні гравців з досвідом на більш високому рівні та молодь, яка претендує на звання найкращої у Групі «А». До того ж, «Прикарпаття» після нічиєї з «Нивою-В» пропускало тур, а рваний календар може збити командний ритм. Тим не менш, івано-франківці досягли успіху, довівши, що недарма цього сезону претендують на найвищі місця.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Прикарпаття» пережило по ходу сезону кілька травм провідних гравців (і зараз в лазареті Бойко, Денега, Француз), однак цього разу всі лідери були в строю. Те ж стосується й суперників, у яких, щоправда, після минулого матчу пройшла планова ротація, а також не міг допомогти відряджений на міжнародні змагання захисник Бухал.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Головне, над чим працював тренерський штаб – це перебудування півзахисту. Порівняно з виїзними матчами, був зроблений акцент на атаку – одночасно вийшли Януш, Веприк, Боришкевич та Кузьмин, що забезпечувало постійну підтримку Худоб’яку. Сповна Ковалюк використовує й універсалізм своїх футболістів, зокрема, того ж Бочкура.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

По ходу матчу «Прикарпаття» постійно здійснювало тиск на суперника, ефективно використовуючи як розіграні атаки, так і стандарти. Тренерський штаб вдало керував грою, утримуючи темп та своєчасно використовуючи заміни.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Прикарпаття» не програє вже шість турів поспіль (5 перемог і 1 нічия), вдома цього місяця лише перемагає, тому одноосібно посідає друге місце прямо слідом за незмінно лідируючим «Агробізнесом».

Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Володимир Ковалюк («Прикарпаття»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

28.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429