Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Володимир Книш – найкращий тренер 17-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Охтирська команда довго чекала свого часу – дев’ять турів без перемог до звітного матчу. Однак що привертало до неї увагу – за час невдач вона програла лише тричі при шести (!) нічиїх. Отже, щось будувалося в оновленому колективі, йшов процес його налагодження. Задумане вдалося втілити у матчі проти амбітного ковалівського «Колоса», який вдалося обіграти вдома (2:1).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Нафтовик-Укрнафта» Володимир Книш. Його підопічні перервали свою безвиграшну серію, здолавши сильного суперника й відірвавшись від небезпечної зони.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Колос» продовжує погоню за лідерами й в останніх турах вражав ефективністю, здобувши три поспіль мінімальні перемоги над різними за силою та стилем суперниками. Охтирська ж команда ніяк не могла виграти ще з літа. Однак саме в цій грі їй вдалося втілити задумки й здобути важливу перемогу, відірвавшись від зони вильоту.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Команда вже вкотре не могла розраховувати на Зайчука та Бояринцева – найдосвідченіших гравців оборони. Також поза грою травмований воротар Солдатенко, тож Данкович мав запасним лише зовсім недосвіченого Водоп’яна. У гостей також були втрати (чого вартий Коропецький), однак для охтирської команди ці втрати набагато відчутніші й більш складно компенсовані.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Уже традиційно команда покладається на потужний оборонний блок та мобільну групу атаки. Із нюансів – Швець, відряджений на підмогу обороні (не вперше в сезоні), а також Цюцюра у вигляді відтягнутого форварда із можливістю грати по всій ширині атаки. В іншому – це все та ж швидка команда, здатна максимально швидко перейти від оборони в атаку.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Команда реагувала адекватно до подій на полі. Почавши за номінальної тактики 4-2-3-1 (відзначаємо рухливу групу атаки без постійної прив’язки до позицій), надалі «Нафтовик-Укрнафта» тільки додавав у свіжості та швидкості з кожною заміною. Фактично, тренерським штабом була вибрана єдино можлива тактика на «виманювання» суперника та пробивання його швидкими контратаками. Це відповідало можливостям та специфіці колективу.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша осіння перемога «Нафтовика-Укрнафти», однак справедливо буде відзначити, що вже чотири тури триває безпрограшна серія команди (перемога над «Колосом» після трьох поспіль нульових нічиїх). Починаючи від вересня, у охтирців шість матчів без поразок із восьми – а це показник середняків і навіть лідерів, а не аутсайдерів. Тож не дивно, що «Нафтовик-Укрнафта» за підсумками 17-го туру покинув зону вильоту.

Лауреат 17-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Володимир Книш («Нафтовик-Укрнафта»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

17.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429