Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віталій Костишин – найкращий тренер 18-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки 18-го туру Групи «А» та 19-го туру Групи «Б» української Другої ліги, врахувавши ще й зіграний минулого тижня перенесений матч.

«Поділля» є одним із найбільш оригінальних клубів Групи «А» – акцент тут робиться на дитячо-юнацькому футболі, а склад на 90% укомплектований власними вихованцями. Попри це, є у команди, яка лише другий сезон виступає на дорослому професіональному рівні, й власні успіхи. По ходу сезону двох її лідерів орендували клуби Першої ліги, що свідчить про правильність роботи з перспективною молоддю. А цього тижня хмельничани нокаутували «Буковину» – 3:0, довівши, що й без Музичука та Якубова можуть комбінувати та атакувати.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні здобули першу розгромну перемогу в сезоні та зрівнялися з нею за очками.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Нині боротьба серед аутсайдерів Групи «А» Другої ліги загострилася – ожив «Арсенал-Київщина», де головним тренером працює молодий перспективний фахівець Олександр Акімов (за підтримки консультанта Ігоря Жабченка), вдало посилилося «Полісся» з Едуардом Хавровим на чолі. У більшості конкурентів хмельничан у складі є більш досвідчені гравці з досвідом гри на вищому рівні. Тому переконлива перемога «Поділля» над чернівчанами не лише принесла радість його вболівальникам,а й дозволила утримати дистанцію над аутсайдерами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Подоляни не могли задіяти через перебір карток відразу двох основних гравців – правофлангового Джурка, який стрімко прогресує, та найдосвідченішого гравця атаки Колесникова. До цього можна додати, що команда грає без своїх відданих в оренду лідерів (Якубов – у «Балканах», Музичук – у «Колосі»). У гостей також були втрати, тому констатуємо приблизну рівність.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Видно, що хмельничани ретельно попрацювали зі складом після виїзної поразки від тернопільської «Ниви». Через відсутність Джурка універсалу Гресю довелося зіграти на його місці праворуч. Дуже своєчасно повернувся після пошкодження Рижук, відразу зайнявши вакантне місце у центрі захисту. Вдало зіграла зв’язка Охрончук – Ліповуз в опорній зоні. Нарешті, Бабак освоюється в атаці та починає прогресувати на вістрі. Можна сказати, що процес заміни на ключових позиціях пройшов у команді успішно.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Поділля» чітко притримувалося первісного плану на гру й витримало темп поєдинку. Заміни, в основному, проводилися по позиціях – але з акцентом на спокійне, прагматичне догравання матчу. Приємно відзначити, що тренерський штаб не побоявся дати дебютувати в пам’ятному матчі юних Ливандовського та Шаповала. Хлопці 2000-2001 років народження назавжди запам’ятають цей поєдинок, а останній із них – 16-річний Шаповал – стає наймолодшим гравцем сезону 2017/18 у Другій лізі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В гостях молодій команді із Хмельницького грається традиційно важко, однак варто відзначити, що на своєму полі «Поділля» стабілізувало результати й виступає навіть досить сильно. Виграш у «Буковини» став першою розгромною перемогою в сезоні для подолян. Але вдома вони виграють «всуху» вже четвертий поспіль матч.

Лауреат 18-го ігрового тижня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

31.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429