Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Мглинець – найкращий тренер 14-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

Найбільш несподіваним результатом цього туру можна назвати крупну перемогу «Буковини» над «Нивою-В». Вінничани цього року жодного разу не зазнавали розгромних поразок, а самі чернівчани останні два матчі не могли забити, та й взагалі рідко коли цього сезону відзначалися особливою результативністю.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Буковини» Віктор Мглинець. Його підопічні здобули переконливу перемогу над вінничанами, здобувши першу перемогу цього місяця.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Буковина» після вильоту з Першої ліги попрощалася з іногородніми гравцями та вимушено омолодила склад. Треба віддати належне знаному місцевому дитячому тренерові, директору ДЮСШ Юрію Крафту, який встиг за коротке міжсезоння зібрати склад. Віктор Мглинець працював з тими, хто був у розпорядженні (за винятком дозаявлених уже по ходу сезону Мелконяна та Рябого), тож для нього перемога над «Нивою-В», укомплектованою досвідченими гравцями, стала великим досягненням. Тим більше, суперник ставить завдання підвищитися у класі та нещодавно відзначив переможний дебют нового головного тренера.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В останніх матчах «Буковина» не може розраховувати на Тараса Сивку – найтехнічнішого гравця півзахисту, виконавця стандартів та підтримувача атак. Також ще тільки набирає форму після травми Сергій Раца, який щойно вперше після двох місяців відсутності повернувся в гру.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Мглинець пройшов стадію стабілізації складу – нині, здається, він підібрав оптимальний варіант стартового складу (порівняно з минулим матчем відзначимо хіба що ротацію Раулюка на Мелконяна). Говорячи ж про пошуки, то тренерський штаб повернув у професіональний футбол Рябого, який виконує комплекс завдань в атаці (пресинг, тиск, відтягування захисників), а також продовжує залучати місцевих вихованців в організований футбол.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Команда господарів грамотно розпорядилася простором – вона швидко переходила від оборони в атаку, а також ефективно використала швидкі атаки. Напрочуд вдало виконувалися стандартні положення – «Буковина» у трійці найкращих в Групі «А» за цим показником. По ходу гри тренерський штаб керував грою, своєчасно проводив заміни і зберіг таким чином темп та монотонність гри, завдяки чому вдалося перетворити перемогу на крупну.  

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша перемога «Буковини» за останні п’ять турів, але у чіпкості команді не відмовиш. Уже три матчі поспіль чернівчани не пропускають м’ячів, три останніх матчі завершують без поразок (5 очок із 9 можливих). Після тривожного літа, важкого міжсезоння та екстреного збору складу нинішні результати – свідчення поступового прогресу команди.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Віктор Мглинець («Буковина»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

02.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429