Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Віктор Богатир – найкращий тренер 21-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги

Фото: sportarena.com

1. Номінальний результат команди – 5
“Мир” переміг “Кремінь” – тодішнього лідера Другої ліги, який після виїзду в Горностаївку вимушений був скласти повноваження й поступитися першим місцем “Руху”. Особливо важливо, що ця перемога була здобута в стартовому матчі нового року перед своїми вболівальниками. Це – суттєвий плюс для тренерського штабу, який здобуває ще більше довіри від підопічних та керівництва.

2. Труднощі у вишикуванні та керуванні підопічними – 4
У цьому матчі Богатир не зумів розраховувати на дискваліфікованого Дениса Притиковського – основного лівого захисника. Його з успіхом вдалося замінити Максимом Шмиголем, який забив третій м’яч і активно відіграв зустріч. Використавши весь кадровий потенціал своєї команди, “Мир” обірвав тривалу безпрограшну серію суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
У стартовому складі “Миру” вийшло семеро новачків, причому, Богатир зумів значно омолодити команду, яка до того в Другій лізі завжди вважалася однією з найбільш вікових. Замість ставки на кількох ветеранів, Віктор Миколайович зосередив увагу на колективізмі, молодечому гарті. Його “Мир” – швидший, мобільніший, більш стрімкий.

4. Тренерська майстерність – 4
Навіть у складний момент, коли “Мир” пропустив м’яч у свої ворота і ризикував втратити ініціативу в матчі з “Кременем”, Богатир зумів підтримати команду й не дати їй “охолонути”. Бойовий дух він підтримав довірою стартовому складу – заміни пішли вже фактично коли “Мир” перехопив назад ініціативу й упевнено вів у рахунку. По ходу гри можна було побачити, як атакувальні півзахисники горностаївців зміщалися з номінальних позицій, проявляли індивідуальну ініціативу. Це також похвальний момент у грі сільської команди, яка здолала лідера.

5. Накопичувальний критерій – 5
Це друга перемога поспіль горностаївців, тож і завершували минулий рік, і починали новий вони в хорошій формі. Звісно, варто мати на увазі, що лідер – це дуже хороше “дзеркало” для тренера, тож Віктор Богатир мав чудову змогу перевірити свій склад на фоні хорошого суперника. Стійкий прогрес “Миру” радує – команда виграла під час зимового антракту Кубок федерації футболу АР Крим, тож перемога над “Кременем” у стартовому весняному турі – аж ніяк не випадковість.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації “Тренер туру”:
Віктор Богатир (“Мир”)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

20.03.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429