Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Василь Сачко – найкращий тренер 11-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

Останній тур першого кола виявився багатим на події та враження, але найнесподіваніший результат зафіксовано в Одесі. Здавалося б, «Чорноморець» налагодив гру, пішли на користь команді кадрові зміни, вона взялася реалізовувати свій потенціал. Але по ходу матчу із «Ворсклою» господарі втратили керування грою, а полтавці чудово використали свої нагоди, видавши класику виїзної гри.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Ворскли» Василь Сачко. Його підопічні розгромили «Чорноморець» на його полі, завдавши першої поразки Олегу Дулубу на чолі одеситів.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Ворскла» цього сезону ще не вигравала з крупним рахунком, та й взагалі за останніх три тури не святкувала перемог. Непростий виїзд в Одесу вона завершила суто тактичною перемогою, запропонувавши супернику зі схожим ігровим малюнком незручну для неї гру.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гостей турбувала дискваліфікація найдосвідченішого захисника – Чижова, утім, у господарів були свої втрати (як за картками, так і в лазареті), які можемо вважати достатньо суттєвими. Тож у кадровому плані жоден із суперників не мав переваги, а, враховуючи, що одесити ще не реалізували всі свої резерви, можна сказати, що між ними була рівність.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Найголовнішим завданням ворсклян було замінити у центрі оборони Чижова – це вдалося зробити завдяки досвіду й універсалізму Чеснакова, який без особливих проблем зіграв поруч із Даллку-молодшим. Вгадав тренерський штаб полтавців і з Кулачем, який додав атакам швидкості й гостроти.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Ворскла» вдало використовувала різні типи ведення гри – і швидкі флангові проходи, і прямі довгі передачі під скидку та загострення перед штрафною. Володіючи низкою досвідчених гравців, команда допускала не так багато помилок, зумівши змусити помилятися суперників. Гості зберегли свіжість і під кінець гри, чому посприяли й вдалі заміни.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

З останніх десяти матчів «Ворскла» програла лише один. Вдало продовжує виступи і в кубку, діставшись до 1/8 фіналу. Загалом, сезон складається для команди добре – вона йде третьою навіть уже з невеличким відривом. І при цьому є обставини фінансово-організаційного порядку, які змушують ще з більшою повагою ставитися до роботи колективу і тренерського штабу зокрема. Важко мотивувати гравців у таких умовах, однак, як бачимо, позафутбольні обставини не впливають на командний результат – і це плюс для тренерів.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Василь Сачко («Ворскла»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

02.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429